w

Gracze LoLa znaleźli łatwy sposób na zwiększenie wydajności Klienta. Wystarczy usuwać jeden folder

Riot Games

Jak zwiększyć płynność klienta League of Legends? Jeden folder powoduje spadki wydajności.


Klient League of Legends nie działa zbyt dobrze i wie to raczej każdy gracz. Często się zacina, niektóre funkcje wymagają resetu, aby ponownie zadziałały, a całość działa zbyt wolno.

Jest na to jednak rozwiązanie. Wpadł na niego użytkownik Reddita, który podzielił się swoim sposobem ze społecznością. Chociaż nie jest ono trwałe, to jest na tyle łatwe, że powtarzanie go nie jest czasochłonne.

Zwiększenie wydajności klienta

Redditor o nicku adek13sz znalazł rozwiązanie na jeden z największych problemów graczy League of Legends. Chodzi tutaj o zbyt wolno działający klient, szczególnie na słabszych komputerach. Czasami jest on na tyle nieznośny, że niektórzy muszą czekać nawet kilkadziesiąt sekund, aby ten postanowił się włączyć. Dzieje się to nawet po grze, kiedy już pracuje w tle.

Do jego odmulenia nie potrzeba szczególnych umiejętności. Wystarczy znaleźć folder z Ligą – zazwyczaj znajduje się tutaj: C:\Riot Games\League of Legends i usunąć zawartość folderu “Logs”.

Czasami dzięki temu można zyskać nawet kilka GB miejsca na dysku. Najważniejsze jest natomiast odciążenie klienta.

Jak podkreśla autor, nie działa to na stałe. Po kilku odpaleniach wszystko wraca do normalności i trzeba powtarzać ten krok jeszcze raz. Jednak jeżeli często nie resetuje się klienta, czyszczenie powinno starczyć na kilka dni lub nawet tygodni.