w

Gracze LoLa chcieliby skopiowania jednej z funkcji z DOTY, bo nie chce im się czytać opisów patcha

Reklama

Wielu graczy uważa, że spora część tych, którzy grają gry rankingowe, w ogóle nie jest zainteresowana zmianami.

Reklama

Spisy aktualizacji są jednymi z najważniejszych nowości, którymi powinni interesować się gracze League of Legends, którzy chcą wspinać się w kolejce rankingowej. Znajomość każdej aktualizacji pozwala ocenić to, który bohater jest w danym momencie silny i czego można spodziewać się po przeciwnikach, kiedy oni wybierają postacie. Część graczy uważa, że brak wiedzy o danym patchu jest czymś nie do przyjęcia i podają oni swoje propozycje, aby zachęcić ludzi do jej pogłębiania.

Jak zachęcić kogoś do przeczytania spisu aktualizacji?

Pierwsza z propozycji dotyczy okna, które widzą gracze tuż po zalogowaniu się do klienta.

Zmiany, które zaszły w patchu, powinny być pierwszą rzeczą, która pokazuje się w kliencie. Po prostu jest za dużo graczy, którzy nawet nie przeczytają spisu aktualizacji i od razu włączają grę rankingową.

Zdaję sobie sprawę, że fabuła Spirit Blossom jest równie ważna, ale uważam, że nikt nie chce mieć sojuszników, którzy nie zapoznają się z aktualizacjami gry, w której chcą być kompetytywni. Większość graczy po prostu uruchamia LoLa i od razu rozpoczyna wyszukiwanie gry.

Nawet jeśli nie przeczytają oni aktualizacji, którą będą mieli przed sobą, to przynajmniej gwarantuje to, że będą mieli jakiekolwiek pojęcie o zmianach, a ciekawość może pociągnąć ich dalej.

ZOBACZ – Zaskakujące postacie w LoLu, którymi coraz więcej osób gra na wszystkich liniach

Trudno jest stwierdzić, czy to, co mówi użytkownik, jest prawdą. Naprawdę wielu graczy wykazuje spore zainteresowanie zmianami, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się inaczej. Z drugiej strony równie spora część społeczności faktycznie jest zainteresowana wyłącznie graniem rozgrywek rankingowych bez uprzedniego przejrzenia listy aktualnie silnych bohaterów lub postaci, które zostały zmienione w ostatnim patchu.

Reklama

Dobre i nieinwazyjne rozwiązanie wydaje się również posiadać DoTA 2, które chwalą gracze zarówno LoLa, jak i wspomnianej produkcji.

W grze DoTA 2 możesz najechać na bohatera w wyborze postaci, a to wyświetli Ci zmiany, które dotknęły go w ostatnim patchu.

ZOBACZ – Nowe postacie w League of Legends powinny być zablokowane na rankedach?

Podobne rozwiązanie byłoby wręcz idealne dla graczy LoLa, którzy nie są zainteresowani czytaniem pełnej listy zmian. Zbuffowani bohaterowie często zyskują na popularności, więc zobaczenie ich w grze staje się prostsze. Po najechaniu na jego ikonkę gracz dowiadywałby się, co konkretnie zostało zmienione. Po zaledwie kilku grach każdy, kto korzystałby z takiego usprawnienia, mógłby mieć już pogląd na aktualnie najsilniejszych bohaterów.

Czy podobne rozwiązanie trafi jednak do gry? Raczej nie. Szanse na dodanie kolejnych funkcji do klienta są dość niskie. Już teraz nie radzi on sobie najlepiej ze wszystkim, co chcą zamieścić w nim twórcy. Przed wszystkimi zmianami, które proponują gracze, Riot musi najpierw poprawić optymalizację klienta.

Reklama
Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends