w

Gracze o systemie honoru w League of Legends: “Nagrody za 5 poziom honoru to żart”

Społeczność kolejny raz krytykuje system honoru w LoLu. Dlaczego?


System honoru w League of Legends w swoich założeniach jest czymś pozytywnym. W teorii jest to coś, co ma nagradzać dobre zachowania graczy – bycie pomocnym, życzliwym, wspieranie drużyny i tak dalej.

Po każdej grze można uhonorować swojego sojusznika, wybierając jedną z trzech kategorii: doskonałe dowodzenie, zachowanie zimnej krwi lub GG <3. Po uzyskaniu odpowiedniej ilości honorów konto może awansować na wyższy poziom. Przy okazji gracze obdarowani są nagrodami – kapsułami honoru.

Niestety gracze uważają, że przewidziane nagrody są niesatysfakcjonujące, a sam system honoru nie spełnia swoich założeń. Dlaczego?

Nagrody za poziomy honoru nie cieszą graczy

W idealnej sytuacji system honoru powinien zachęcać społeczność do dobrego zachowania. Co za tym idzie – toksyczność zostałaby zmniejszona, ponieważ wszyscy chcieliby dostawać coraz to lepsze nagrody oraz być dumnym z poziomu swojego honoru w profilu. Niestety nie spełnia to swoich założeń.

Według wielu graczy system honoru kompletnie nic nie daje, głównie przez to, że nagrody są nudne i mało satysfakcjonujące. Przez to ludzie nie czują, że ich starania mają sens.

Gracz o nicku Subterror_Szopieray napisał:

Nagrody dla honorowych osób są są niezwykle rozczarowujące. Sklep za 5 poziom honoru to żart. Czemu nie mogą lepiej nagradzać honorowej rozgrywki, czyniąc grę bardziej przyjazną, zamiast tylko karać i banować? W ogóle nie czuję się nagradzany. Dostałem dwie skórki, których nawet raz nie użyłem, ponieważ są okropne. To rozczarowujące.

ZOBACZ – Dlaczego ten bohater LoLa był w darmowej rotacji tylko raz od 2012 roku? Jedyna taka postać

Inny gracz skomentował:

Wbiłem 5 poziom honoru i spodziewałem się czegoś fajnego. A co dostałem? Teraz mogę zdobyć skórki do dwóch bohaterów, których nawet nie mam. Powinni dawać coś, co sprawi, że gracze naprawdę będą starać się poprawić swoje zachowanie i wbić wysoki poziom honoru. Kapsuły są szczególnie rozczarowujące. Już zwykłe skrzynie są od nich lepsze.

Jeszcze inny gracz podsumował problem w bardzo dosłowny sposób:

Sklep dla honorowych graczy to żart, a bycie honorowym w Lidze jest g**no warte.

Nie zabrakło podejścia do tematu z innej strony. Jeden z komentujących ocenił system honoru w ciekawy sposób:

Aby być uczciwym wobec systemu honoru w League of Legends, muszę powiedzieć, że zachęca on ludzi do zachowywania się tak, jakby były tego jakieś konsekwencje bez faktycznych konsekwencji… To jest jak placebo. System honoru w zasadzie nic nie kosztuje i działa jak pigułki z cukru udające leki, aby gracze czuli się dobrze, bo ktoś daje im nagrody. 

Nie zyskujesz za to zbyt wiele, więc nagrodą za zdobycie honoru jest w zasadzie tylko dopamina, która się wtedy wydziela. System honoru jest tylko na pokaz, by przypominać ci o honorowej grze.

Co Riot mógłby zrobić, by gracze faktycznie czuli się nagrodzeni? Pomysłów na to było naprawdę dużo. Od wielu miesięcy społeczność proponuje różne zmiany. Wśród rzuconych pomysłów są m.in. ciekawsze skórki, unikatowa zawartość, która nie byłaby możliwa do zdobycia w kolejnych latach i tak dalej. Są też tacy, co uważają, że twórcy już dawno powinni wydać oddzielną linię skinów związanych bezpośrednio z honorem i co roku dodawać do niej nową pozycję.

Dziś tak naprawdę trudno znaleźć graczy, którzy otwarcie przyznają, że wbijają poziomy honoru dla skórki do Twitcha czy Warwicka. Pozostaje mieć nadzieję, że Riot posłucha swojej społeczności i zmieni coś w tym temacie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends