w

Gracze wkurzeni, że nowi dostają nagrody, a o starych się nie dba

Nowi gracze są rozpieszczani nagrodami i bonusami od twórców.


Na przestrzeni lat nowi gracze League of Legends mają się coraz lepiej. Twórcy oferują im masę bonusów, darmowych bohaterów i nie tylko.

To denerwuje starych wyjadaczy, którzy albo nie doświadczyli takich bonusów, albo już dawno zapomnieli, ja to jest dostać coś w podziękowaniu za poświęcany czas na ciągłą grę.

Nowi bohaterowie, esencje, skrzynki i skórki

Jeden z użytkowników Reddita poruszył temat otrzymywania nagród przez nowych graczy. Podczas levelowania nowego konta z przyjacielem zauważył, że nowi gracze (lub powracający, którzy założyli świeże konto) dostają bardzo dużo bonusów na lepszy start.

Fani LoLa z dłuższym stażem na pewno pamiętają, że sporo przed Warsztatem Hextech nie było takich udogodnień. Wręcz jak niejeden zauważył, dawniej nowi nie mieli prawie nic, runy były drogie, a masa graczy musiała się zadowolić bohaterami po najniższej cenie.

ZOBACZ – W League of Legends będzie mniej dzieci. Znikną z czatu głosowego i tekstowego?

Riot cały czas usprawnia sposób nagradzania nowych graczy. System otrzymał zmiany 23 maja 2019. Być może część osób pamięta, jak wyglądały początkowe bonusy z Hextecha. Dzisiaj wśród nagród dla nowych są esencje, skrzynki, odłamki klucza, skórki, totemy i ikonki.

Twórcy wprowadzili również nagrody za codzienne logowanie, pośród których do otrzymania jest m.in. Miss Fortune spod Waterloo.

Testujemy nagrody za codzienne logowanie dla nowych graczy! Nagrody zostały podzielone na nagrody za poziomy oraz nagrody za codzienne logowanie.

Riot Games
Nagrody za codzienne logowanie
Dzień Nagrody za logowanie Wybór bohatera (wybierz 1)
1 Bohater — strzelec + skrzynia hextech Tristana, Caitlyn, Ezreal
2 Bohater — wojownik/osiłek + 3 fragmenty klucza Illaoi, Riven, Garen
3 Bohater — mag + dopalacz PD (na 3 dni) + skrzynia hextech Brand, Morgana, Ziggs
4 Bohater — kontrolujący + klucz hextech Sona, Thresh, Nami
5 Bohater — zabójca + skrzynia hextech Ekko, Fizz, Talon
6 6300 Niebieskiej Esencji
7 Odłamek skórki + Pomarańczowa Esencja Miss Fortune spod Waterloo + 500 Pomarańczowej Esencji

Jak widać, nowe konto w ciągu tygodnia może zdobyć esencje nawet na jednego z najnowszych bohaterów (nie licząc oczywiście całej reszty nagród). Gracze zaczynający przygodę z League of Legends kilka lat temu mogli o tym co najwyżej pomarzyć.

To irytuje starych wyjadaczy

Nowi mają lepiej – tak wygląda większość odpowiedzi w temacie o nagrodach dla świeżych kont. Starsi stażem gracze czują się w pewien sposób poszkodowani, że nie otrzymują nawet małych podarunków, a w ich czasach nie było tego typu bonusów.

KIEDYŚ TO BYŁO

„Faktycznie, za częste granie przez wiele lat po prostu miło by było zobaczyć jakiegoś rodzaju bonus, który faktycznie odbije się na naszej grze. Nie mówimy tutaj o 100 punktach Niebieskiej Esensji, a czymś, co pokaże pewną wdzięczność Riotu za nasze lata spędzone przy ich produkcji” – pisze jeden z użytkowników reddita.

Sprawa jest otwarta i choć nie ma żadnego komentarza Riotu w tej sprawie, to może w przyszłości to się zmieni. Studio ostatnio wypowiadało się, że chce zadbać o pewne „zapuszczone” kwestie Ligi.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends