Gracze z Żelaza będą mogli grać z Challenger’ami. Riot zdejmuje ograniczenia dywizji w LoLu

League of Legends

Reklama

Riot zdecydował, że to odpowiedni moment, by zdjąć ograniczenia co do dywizji.

Reklama


Dość kontrowersyjna decyzja, która już teraz jest szeroko komentowana w społeczności League of Legends. Riot w związku z uruchomieniem Clash i przymusem przebywania w domu zaobserwowało znaczny skok w ilości graczy, którzy tworzą 5-osobowe grupy w kolejce elastycznej.

W związku z tym zdecydowano, że usunięte zostaną wszelkie ograniczenia dotyczące limitowania dywizji do sąsiednich kręgów.

Riot usuwa serię gier o awans na rankedach. Najważniejsze zmiany w Przedsezonie 2021 w LoLu

To koniec ograniczeń dywizji

Przypomnijmy, że na ten moment w League of Legends istnieją ograniczenia, według których przykładowo:

Reklama
  • Krąg Żelaza: może grać jedynie z graczami w kręgach Żelaznym, Brązowym i Srebrnym.
  • Krąg Brązu: może grać jedynie z graczami w kręgach Żelaznym, Brązowym i Srebrnym.
  • Krąg Srebra: może grać jedynie z graczami w kręgach Żelaznym, Brązowym, Srebrnym i Złotym.
  • Itd.

Teraz Riot uznał, że pora znieść te zasady. Jak czytamy w najnowszych informacjach:

„W ciągu kilku ostatnich miesięcy zaobserwowaliśmy wzrost liczby 5-osobowych grup umawianych w kolejce elastycznej z nieco poniżej 20% do przeszło 35%, najprawdopodobniej w związku z uruchomieniem Clash i koniecznością spędzania czasu w domu. To oznacza, że pełne umawiane drużyny stały się najpopularniejszymi z umawianych grup w kolejce elastycznej. Dlatego uważamy, że jest to najwłaściwszy moment, aby poluzować restrykcje i umożliwić graczom dobieranie się w drużyny z kim chcą, a nie tylko z osobami z sąsiednich kręgów rankingu”

Oznacza to jednak pewne zmiany w kwestii dobierania graczy, by zachować uczciwość rozgrywki. Deweloperzy planują zmienić system na ten, podobny do Clash:

 „Aby jednak zachować równość szans, zmieniamy sposób dobierania w kolejce elastycznej na system podobny do tego zastosowanego w Clash, gdzie priorytet ma wyważenie obejmujące znacznie szerszy zasięg MMR. Aktualnie zastanawiamy się, w którym z najbliższych patchów powinniśmy wprowadzić te zmiany.”

W tym momencie nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie to wprowadzone. Wydaje się, że wiele do powiedzenia mają w tej kwestii sami gracze, którzy już teraz dyskutują o zasadności takiej decyzji.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej