w

Gracze zaproponowali ciekawą interakcję Viego z itemem Blade of the Ruined King

Reklama

Jak najnowszy bohater mógłby reagować na zakup związanego z nim przedmiotu?

Reklama


Blade of the Ruined King to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych przedmiotów w League of Legends. Jego nazwę kojarzą przeróżni gracze, nie tylko ci, którzy go kupują, ale także osoby śledzące rozwój innej gry od Riotu – Ruined King. Od niedawna BotRK stał się jeszcze popularniejszy przez zapowiedź najnowszego bohatera – Zniszczonego Króla Viego.

Skoro najnowszy champion jest bezpośrednio powiązany z przedmiotem w grze, gracze wpadli na pomysł interakcji, która mogłaby być ciekawym urozmaiceniem gry. O co chodzi?

Viego i jego zniszczone ostrze

Jak większość osób pewnie wie – Riot ujawnił wygląd i umiejętności nadchodzącej postaci. Viego, Zniszczony Król, to obłąkany romantyk, który za wszelką cenę chce wskrzesić swoją ukochaną żonę Izoldę. Historia bohatera jest niezwykle smutna i pełna nieszczęść.

Żona, która była dla Viego całym światem, zmarła przez to, że została ugodzona zatrutym ostrzem. Zrozpaczony król próbował zrobić wszystko, by przywrócić ją do życia. Niestety nie udało się to, a Izolda przemieniona w przerażającego upiora z wściekłością przebiła serce Viego jego własnym mieczem.

Reklama

Jak widać, fabuła bohatera kręci się wokół nieszczęścia, miłości, ale także duże znaczenie ma w niej miecz bohatera. Miecz, który znajduje się od lat w grze pod nazwą Blade of the Ruined King.

ZOBACZ – Riot wyda dwóch strzelców w tym roku? Co wiadomo o kolejnym ADC?

Gracze wpadli na pomysł, że skoro istnieje przedmiot tak ściśle powiązany z nowym bohaterem oraz jego historią, to byłoby naprawdę ciekawie, gdyby Riot wprowadził jakąś interakcję po zakupie wspomnianego itemu.

Użytkownik o nicku KingCanmore zaproponował, by po zakupie BotRKa broń Viego w grze ulegała zmianie. Oczywiście chodzi o efekty graficzne, niewpływające na siłę bohatera.

Zdaniem społeczności takie smaczki byłyby naprawdę interesujące, choć można się spodziewać, że wprowadzanie zmieniających się modeli bohaterów w zależności od zakupionych przedmiotów byłoby problematyczne. Co prawda póki co byłaby to pierwsza taka sytuacja, ale nie wiadomo czy z czasem Riot nie wprowadzi innych championów powiązanych z itemami. Jakiś czas temu powstawały teorie, że w przyszłości mogłyby pojawić się postacie takie jak Doran, Lord Dominik czy Rabadon.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends