w

Riot wyda dwóch strzelców w tym roku? Co wiadomo o kolejnym ADC?

Twórcy ujawnili nieco więcej informacji o nadchodzących bohaterach.


Wczoraj pojawiło się wiele zapowiedzi dotyczących nowości w League of Legends. Rioterzy wypowiadali się o nowych skórkach czy reworkach, pokazano wygląd i umiejętności najnowszego bohatera gry – Viego oraz poruszono kwestię nowych postaci.

Wśród zapowiedzi pojawił się m.in. nowy Yordl, ale także strzelec, który będzie powiązany ze świętym zakonem o nazwie Strażnicy Światła (z którym powiązani są Senna i Lucian). Okazuje się, że wspomniany marksman nie będzie docelowym ADC w tym roku.

Dwóch nowych ADC w 2021 roku?

W innym artykule na temat nowych bohaterów (zobacz: Riot zapowiada dwie kolejne postacie do League of Legends. Wszystko, co o nich wiadomo) padła informacja o tym, że najnowszy strzelec będzie wychodził poza schematy typowego ADC.

Gracze szybko zaczęli zadawać pytania, ponieważ zastanawiali się, czy to oznacza, że wspomniana postać nie będzie grana na bocie. Odpowiedział na to jeden z Rioterów – Ryan 'Reav3′ Mireles:

Sentinel nie jest ADC z dolnej alei na ten rok.

Sentinel of Light (w polskiej wersji Strażnicy Światła) to święty zakon, którego celem jest obrona Runeterry przed nieumarłymi z Shadow Isles. Do tej pory grywalnymi członkami zakonu byli Senna i Lucian, choć jak widać, twórcy chcą wprowadzić nową postać powiązaną z tym motywem.

ZOBACZ – Lista postaci w LoLu, które dostaną skiny w 2021 roku. Prezentacja skórek i głosowanie społeczności

Z racji tego, że nowy Strażnik Światła nie będzie docelowym ADC na bota, można spodziewać się aż dwóch strzelców, którzy będą wydani w tym roku. Póki co nie wiadomo więcej na temat kolejnego marksmana, choć zapewne z czasem Riot ujawni więcej na ten temat, by zaspokoić ciekawość graczy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends