w

Gracze zastanawiają się, dlaczego ten użyteczny tylko przez 20 sekund co 2 minuty bohater jeszcze istnieje w LoLu

Reklama

Postać, która już dawno powinna zostać przerobiona?

Reklama

Starsi gracze LoLa zapewne pamiętają różne postacie grane niekoniecznie tak, jak je stworzono. Mogliśmy zaobserwować Mastera Yi grającego na midzie, Tristanę pod AP i wiele innych tego typu odstępstw.

Na ten moment nie opłaca się grać już żadną z takich kombinacji oprócz jednej. Mowa tutaj o Shyvanie, o którą ostatnio coraz częściej pyta społeczność.

Shyvana pod AP

Kilka lat temu w League of Legends istniało wiele postaci, które świetnie sprawdzały się w przeróżnych kombinacjach pod AP. Wymienić tutaj możemy zarówno AP Mastera Yi, jak i Tristanę. Riot Games postanowiło jednak zniechęcić graczy do obierania tej drogi rozwoju postaci i usunięto przeliczniki mocy umiejętności. Ostatecznie nikt tym teraz nie gra.

Nie możemy tak powiedzieć o Shyvanie, której aktualnie jedyną racjonalną ścieżką budowy jest moc umiejętności. Jednak ze względu na to, że jej główne obrażenia ma tylko z E w formie smoka, jest użyteczna przez kilkadziesiąt sekund.

Reklama

Jeżeli już wciela się w smoka, to jest w stanie zadać ogromne szkody drużynie przeciwnej i wygrać tym niejedną walkę, aby następnie przez kolejne kilka minut być bezużyteczną.

Społeczność zastanawia się, z jakiego powodu jeszcze nie została zmieniona, aby można ją było grać tylko pod AD lub tanka. Gracze mają co do tego kilka spekulacji. Jedną z nich jest to, że Riot  zajmie się prawdopodobnie jej reworkiem w następnej kolejności, dlatego na ten moment nie chcą jej ruszać.

Warto zwrócić uwagę na wyniki ankiety o rework postaci w 2021 roku. Drugie miejsce zaraz przed Skarnerem zajęła właśnie ona. Być może to właśnie Shyvana dostanie przeróbkę już w 2022 roku.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends