w

Halloween – świetne wydarzenie przyćmione w ostatnich latach przez Worldsy

Klimatyczne obchodzenie Halloween w LoLu powoli odchodzi w zapomnienie.


Dawniej jeden z bardziej klimatycznych eventów w LoLu, dziś powoli zapomniane, ograniczające się do wydania nowych skórek. Czy Harrowing jeszcze powróci?

Halloween w wersji League of Legends

31 października obchodzone jest Halloween. Choć święto popularne było głównie w Stanach Zjednoczonych, to szybko obiegło cały świat. Dlatego chyba nie dziwi nikogo, że dotarło również do LoLa.

A jako że klimat Halloween jest świetnym materiałem do tworzenia eventów, skórek i dodatków, twórcy już od 9 lat wymyślali, jak zachęcić ludzi do grania w LoLa na przełomie października i listopada.

Tak oto powstało Harrowing, pełne złych duchów, zombiaków i czarnej magii.

Początki Harrowing

Można by powiedzieć, że historia Harrowing sięga do samych początków League of Legends. Już w 2010 roku gracze świętowali Halloween. Rozpoczęła się także coroczna tradycja wydawania skórek związanych z Halloween. Pierwsze skórki z tej tematyki to: Mundo Mundo, Pumpkinhead Fiddlesticks, Kitty Cat Katarina, Lollipoppy, Zombie Ryze i Nosferatu Vladimir.

Harrowing 2010 – login screen

Event halloweenowy szybko podbił serca graczy. Wszystko to za sprawą świetnego klimatu, który panował w całym League of Legends. Itemy zmieniały grafiki i nazwy, by bardziej pasować do obchodzonego święta, np. potki na HP zmieniły się w Candy Corny, a zamiast Frozen Hearta można było kupić Frozen Brain.

Na Summoner’s Rift pojawiła się także nowa klimatyczna mapa.

Harrowing 2010 – zmienione Summoner’s Rift

Mapa urozmaicona była o wiele smaczków i nawiązań. Zobaczyć na niej można było ducha Urfa, miniony przebrane za wiedźmy i czarodziejów oraz 3 trumny z anulowanymi bohaterami: Averdrianem, Plant Kingiem i Voodoo Shamanem.

Żeby tego było mało, z okazji Harrowing pojawiło się także 6 nowych eventowych run. Runy dostępne były między 18 a 31 października.

Od 2012 roku do eventu wprowadzono tematyczne ikony przywoływacza i skórki do totemów.

ZOBACZ – Honor powinien doczekać się usprawnień, zdaniem społeczności nie powinniśmy wbijać go na ślepo

Hexakill i Doom Bots of Doom

Halloween w League of Legends kojarzy się także z nowymi trybami gry. W 2014 gracze mogli zagrać w Hexakill na Twisted Treeline, a w 2016 na Summoner’s Rift zagościły Niszczące Boty Zagłady.

Wspomniane tryby powracały potem w ramach kolejki rotacyjnych trybów.

The Teemoing 2016

Co będzie w tym roku?

Smutną prawdą jest to, że ostatnio eventy w LoLu nie cieszą się zbyt dobrymi opiniami. Wiele osób uważało, że misje są wymuszone i nieciekawe. Szczególnie brak jakiegokolwiek urozmaicenia wydania nowych skórek Star Guardian zabolał masę fanów serii. Zabrakło lubianej Inwazji oraz jakiegokolwiek nowego trybu.

Bardzo możliwe, że przez Mistrzostwa Świata 2019 Halloween również ucierpi.

Oczywiście nie oznacza to, że nie dostaniemy tematycznych skórek. Przewidziane jest wydanie prestiżowej skórki dla Miss Fortune. Najprawdopodobniej nie zabraknie również nowych ikonek i emotek.

Harrowing 2014
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends