Hecarim zaliczył mocny spadek mocy w ostatnim patchu do LoLa. Widać to na pierwszy rzut oka

League of Legends

Reklama

Hecarim nie jest już taki silny po ostatniej aktualizacji.

Reklama


Cień Wojny jest jednym z bohaterów mających skoki i spadki swojej mocy. W przedsezonie 2023 stał się jednym z najpotężniejszych leśników, ale niestety dla jego graczy nie trwało to długo.

W niedawnej aktualizacji oznaczonej numerem 12.23b otrzymał on dość spore nerfy. Teraz trudno się nim gra, a jego wskaźnik wygrywanych spotkań spadł o kilka dobrych procent.

Spore nerfy Hecarima

Od jednego z najsilniejszych leśników w przedsezonie do postaci trudnej do gry. To stało się z Hecarimem po aktualizacji 12.23b, która osłabiła jego Q.

Reklama
  • Procent obrażeń dodatkowych Q za każdy ładunek: 4% (+5% za każde 100 pkt. dodatkowych obrażeń od ataku) ⇒ 3% (+ 4% za każde 100 pkt. dodatkowych obrażeń od ataku)

W rezultacie osłabienia obrażeń o kilka procent, jego winrate mocno spadł, co doskonale widać po wykresach na stronach gromadzących statystyki. Z ponad 50%, teraz jest to zaledwie około 47%.

Koniowaty ma takie problemy od wielu lat, a Riotowi trudno jest go odpowiednio wyważyć. Zazwyczaj jest albo za silny, albo za słaby i gracze przestają nim grać, aby za jakiś czas, po kolejnym wzmocnieniu, powrócić do niego, kiedy jest silny. Społeczność jego fanów ma spore nadzieje co do niego w sezonie 2023. Być może deweloperom uda się odpowiednio go zbalansować i dopasować do rozgrywki. Na ten moment jednak na to się nie zapowiada.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej