w

Ile gier potrzeba, aby odblokować wszystkich bohaterów w League of Legends?

Jeden z graczy sprawdził, ile gier potrzebnych jest, aby odblokować wszystkich bohaterów.


Mimo że League of Legends jest grą darmową, to wielu graczy patrzy na tytuł gry “free to play” z przymrużeniem oka. Jeden z użytkowników postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami powiązanymi z odblokowaniem wszystkich bohaterów w grze. Rezultat dla niektórych z graczy może być wręcz szokujący, a dla jeszcze innych nieosiągalny.

Odblokowanie wszystkich bohaterów

Z graczem powiązana jest jeszcze jedna historia i dotyczy ona permanentnej blokady nałożonej na jego konto i jednak to stało się głównym tematem zainteresowania komentujących. Gracz przyznał, że po dwutygodniowej blokadzie został on zbanowany ponownie i tym razem blokada była permanentna. Po skontaktowaniu się z działem wsparcia blokada po trzech tygodniach została skrócona do dwóch tygodni.

Wracając do tematu odblokowywania bohaterów, można przytoczyć słowa gracza, który podjął się całego wyzwania.

Rozpocząłem swoją grę w League of Legends latem w sezonie 6 i od tego momentu grałem regularnie. Nie kupowałem bohaterów, a kiedy już było mnie stać, odblokowałem ich wszystkich po około 4 i pół tysiąca gier. Jeśli mam być szczery, to nie spodziewałem się, że potrwa to tak długo. Ivern był jednym z ostatnich kupionych bohaterów, a Teemo ostatni.

ZOBACZ – Gracz LoLa stworzył łuk wyglądający identycznie, jak ten należący do Project Ashe

Mimo uproszczeń dla nowych graczy ceny świeżych postaci dalej wydają się dość wysokie. Starsi bohaterowie często są już mniej popularni od najnowszych. Zebranie kwoty potrzebnej do odblokowania kogoś za 6300 NE może zająć sporo czasu, a brak narzędzia, w którym można byłoby go przetestować przed zakupem, nie pomaga w całym procesie. Ostatecznie po nawet tygodniu grindu gracz po zakupie bohatera może być zniechęcające. Ilość gier wspomniana przez gracza w wysokości 4 i pół tysiąca również dla większości może być przytłaczająca.

Wydaje się jednak, że Riot świadom jest tego, jak ciężkim zadaniem jest odblokowanie wszystkich bohaterów. Dodając nowych, twórcy często dają możliwość odblokowania ich za darmo tak, jak miało miejsce to w przypadku karty Setta, czy tokenu Lilli, który pozwoli odblokować zmierzającą do League of Legends bohaterkę.