w

Ile warty jest wędrujący krab w League of Legends? Krytykowane przez Tylera1 zagranie z pro sceny

Dlaczego niektórzy gracze LoLa poświęcają tak dużo, aby powalić kraba odradzającego się na rzece?


Rzeka na Summoner’s Rift jest miejscem, gdzie bardzo często odbywa się pierwsze starcie przeciwnych junglerów w każdej rozgrywce. Chodzi tu o kraba, który daje graczowi cenne, zwłaszcza we wczesnych fazach gry, doświadczenie i złoto.

Jednak jak bardzo opłaca się dla niego ryzykować? Jeden z profesjonalnych graczy pokazał, że nawet oni mogą mieć problem z odpowiedzią na to pytanie.

Szokujące zagranie Blabera

Robert Huang znany pod pseudonimem Blaber to profesjonalny zawodnik zespołu Cloud9. W trakcie odbywających się w maju mistrzostw miała jednak miejsce nieprzyjemna dla niego sytuacja. Steal z DetonatioN FocusMe grający Udyrem, bił kraba, jednak nie miał on przygotowanego smite’a. Blaber być może zdawał sobie z tego sprawę i w agresywny sposób użył swojego Flasha, aby zesmite’ować stwora, a następnie uciec.

Znalazł się on jednak w niezłych tarapatach, kiedy jungler DFM zaczął go po prostu mocno obijać. Cała akcja zakończyła się oddaniem pierwszej krwi oraz czarów przywoływacza tylko i wyłącznie za kraba.

Video

Sytuację wspomniał Tyler1, który doświadczył bardzo podobnego zachowania ze strony przeciwnego leśnika podczas jednej ze swoich gier rankingowych. Jego przeciwnik postanowił przy pomocy Flasha zabezpieczyć kraba, w efekcie czego zginął.

O bracie.. ci psychopatyczni junglerzy… NA jest serio powalone. Oni robią to nawet w profesjonalnych rozgrywkach. Nawet w grach MSI! Ta gra serio jest beznadziejna. Dlaczego on to zrobił? Brawo, udało Ci się zdobyć kraba. Wszyscy jesteśmy dumni.

Video

Mimo tak wątpliwego zagrania ze strony przeciwnika Tylera1 streamer przegrał tę grę. Ta porażka nie była jednak jego winą, a dwie kolejne rozgrywki udało mu się zwyciężyć, kiedy powrócił na swoją główną pozycję ADC.

Jak widać, mimo że gracze są w stanie poświęcić dla kraba naprawdę sporo, trudno powiedzieć, że są to dobre decyzje. Bilans złota w przypadku przypłacenia kraba życiem zawsze będzie ujemny, a brak flasha w ciągu najbliższych minut może okazać się problematyczny.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends