w

Dlaczego gracze LoLa budują ten przedmiot, gdy w ich drużynie znajduje się Yuumi?

Interakcja stale zwiększająca prędkość poruszania się bohatera dzięki użyciu jednego z przedmiotów i Yuumi.


Interakcji z jedną z nowszych bohaterek League of Legends może być naprawdę dużo. Nie ma w tym nic dziwnego – jest ona niezmiernie wyjątkowa, jeśli chodzi o jej mechanikę przyłączania się do innych postaci. Jedni mogą ten element znienawidzić, a inni pokochać. Co jednak udało się odkryć graczom tym razem?

Knight’s Vow super opłacalnym przedmiotem z Yuumi w teamie?

Na początek warto wspomnieć, czym charakteryzuje się omawiany przedmiot. Oferowane statystyki prezentują się następująco: 40 pancerza, 10% redukcji czasów odnowienia i 250 punktów zdrowia.

Przedmiot pozwala jednak na połączenie się z dowolnym sojuszniczym bohaterem, co zaś daje dodatkowe statystyki i specjalny efekt. Kiedy partner jest w pobliżu, przedmiot daje posiadaczowi dodatkowe 20 pancerza i 15% prędkości ruchu, gdy partner porusza się w jego kierunku. Dodatkowo posiadacz leczy się za 12% obrażeń zadawanych przez partnera i przekierowuje na siebie 12% obrażeń, które otrzymuje partner, jako obrażenia nieuchronne.

ZOBACZ – Yassuo, jeden z najpopularniejszych streamerów LoLa zgłasza gracza z powodem “zasługuje na raka”

Jeśli w zespole znajduje się tank, który użyje Knight’s Vow na Yuumi, która następnie podepnie się do niego, to będzie on otrzymywał stale dodatkowe statystyki oraz prędkość poruszania się.

PSA: When a linked Yuumi is attached to you, you will always count as moving toward her for Knight’s Vow, giving you permanent +15% movement speed from leagueoflegends

Zwłaszcza dodatkowa prędkość ruchu jest zdaniem graczy jedną z bardziej niedocenianych statystyk w grze. Jeśli połączyć ją z bohaterem, który opiera się na inicjowaniu walk, to można otrzymać kogoś, kogo praktycznie nie da się powstrzymać. Dobrym przykładem będą na przykład Dr Mundo czy Darius.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends