w

Jak długo trwa przeciętny mecz League of Legends? Im wyższy poziom, tym krócej

W jakim stopniu długość rozgrywki zależy od rangi i w której dywizji mecze są najdłuższe?


Często bywa tak, że gracze League of Legends mają ochotę na jedną szybką grę przed przystąpieniem do codziennych obowiązków. Nierzadko czas jest ograniczony i to, czy mecz potrwa 20, 30 a może 50 minut, wiele zmienia. Mało kto lubi, gdy jego ostatnia rozgrywka przed snem przeciąga się w nieskończoność.

Jak prezentuje się średnia długości gier w LoLu? Jak można zgadnąć – rozgrywki mają różną długość w zależności od dywizji, ale czy te różnice są faktycznie aż tak zauważalne?

Długość gier w League of Legends

Jak wiadomo, na długość rozgrywki w LoLu wpływa wiele czynników. Sporo zależy od umiejętności graczy, ale także od tego, jakie postacie wybrali – bywa, że jedna z drużyn szybko zdominuje wczesną fazę meczu i rozgrywka zakończy się w okolicach 20 minuty. Nierzadko jest również tak, że obie drużyny mają wyrównany poziom i końcowa walka odbywa się dopiero po 30, a nawet 40 minutach.

Mimo że gry bywają naprawdę różnorodne, to da się wyliczyć pewną średnią, która, jak się okazuje, różni się w zależności od dywizji.

Na stronie leagueofgraphs.com znaleźć można przeróżne rankingi i statystyki z League of Legends. Wśród nich znajduje się oczywiście średnia długość gier.

Poniższa tabela pokazuje, jak długo trwa przeciętny mecz w League of Legends. Średnie długości gry obejmują zarówno mecze, które kończą się poddaniem jednej z drużyn, jak długości bez poddawania się.

Statystyki obejmują wszystkie serwery.

Jak widać na powyższym obrazku, średnia długość gry w Żelazie to ponad 30 minut. Każda kolejna dywizja ma coraz krótsze mecze, choć różnica między poszczególnymi rangami nie jest aż tak duża, jak może się wydawać.