w

Jak Elon Musk pisząc o Arcane, a konkretnie Jinx wywołał dramę w społeczności LoLa?

Tweet Elona Muska z Jinx z Arcane wywołał spore emocje u niektórych fanów.


Premiera Arcane to zdecydowanie jedno z największych wydarzeń powiązanych z League, które miało miejsce w tym roku. Animowany serial dotarł zarówno do graczy LoLa, jak i osobistości, które z reguły nie są z nim kojarzone.

Elon Musk na swoim Twitterze opublikował dwa wpisy dotyczące show przedstawiającego postacie gry od Riotu. Mimo że tweet nie zawierał żadnych słów, które miałyby wywołać jakąś reakcję, doprowadził do krytycznych komentarzy od Froskurinn i Macaiyla.

Kłótnia między Froskurinn i Macaiyla

Froskurinn znana również jako MGKurinn – popularna osobistość w kręgu League of Legends, która jest hostem kanału G4TV odpowiedziała na wpis Elona Muska poniższymi słowami.

Największą ironią jest to, że Elon Musk wybrał Jinx – kobietę, której dzieciństwo zostało odebrane przez kapitalistyczne przedsięwzięcia, które niszczą zarówno ciała, jak i umysły ludzi dla osobistych korzyści pod przykrywką postępu.

Macaiyla, czy C9 Caiyla – streamerka oraz dziewczyna Tylera1 odniosła się do powyższego komentarza, krytykując jego zbyt głęboką interpretację.

Nie wierzę, że musiałam w przeszłości przepraszać tę kobietę. Co za pieprz*** lunatyczka.

Jeśli naprawdę wzięłaś ten wpis tak bardzo do siebie, blokuję Cię. Sprawdzę każdego, kto polubił ten oraz jej tweet i blokuję każdego. Serio zejdźcie na ziemię.

Elon mógł po prostu cieszyć się z oglądania Arcane i polubić Jinx, podobnie jak wielu graczy LoLa. Dokładnie takie samo zdanie miała Macaiyla, która uznała, że część komentujących przesadnie interpretują niektóre rzeczy.

Ostatnia wypowiedź streamerki C9 była odpowiedzią na inny tweet Elona Muska dotyczący Arcane. Macaiyla sarkastycznie skrytykowała Elona Muska podobnie, jak zrobiła to wcześniej Froskurinn.

Nie mogę uwierzyć, że ten człowiek ma czelność oglądać to show i je komentować. To z pewnością okropny człowiek. Blokuję każdego, kto w odpowiedziach na tweet wspiera jego tyranię.

Elon z pewnością nie jest poruszony dyskusją, która miała miejsce pod jego wpisami. Mimo to widać, że osoby, które ją prowadziły nie są ze sobą w najlepszej relacji.