w

Jak gracze LoLa odblokowywali sobie za darmo wszystkie postacie i skiny? Riot nie wie co zrobić

Riot Games

Niebezpieczny błąd, który może skończyć się permanentną blokadą konta.


Kilka dni temu w kliencie League of Legends pojawił się bug, który spowodował duże zamieszanie. Okazało się, że Niebieska Esencja nie znika po zakupie i można w ten sposób odblokować wszystkie postacie za darmo.

Nie pojawiał się również komunikat informujący o nowym championie w kolekcji, a więc wielu nieświadomych użytkowników, próbowało kupna na innych bohaterach. Wielu graczy zostało przez to ukaranych, ale co na to Wsparcie Gracza?

Błąd, który grozi utratą konta

We wtorek po aktualizacji 10.24 pojawił się dziwny błąd w kliencie. Jak opisuje sytuację jeden z graczy, można było odblokować postacie w sklepie, nie wydając ani jednej Niebieskiej Esencji. Wszystko to za sprawą błędu, który wyskakiwał zamiast potwierdzenia o kupnie, ale dodawał postać na konto bez utraty waluty. Podobnie działo się ze stałymi odłamkami skórek, które nie znikały po ulepszeniu. Gdy zorientował się, że zawartość jest już na jego koncie za sprawą buga, szybko postanowił napisać do Wsparcia w celu wyjaśnienia sytuacji.

ZOBACZ – Jankos pokazuje sprytny sposób na pójście AFK w LoLu nawet na najwyższym poziomie

Okazało się, że nie grożą mu żadne konsekwencje, a jedynie utrata nielegalnie odblokowanych dodatków.

Jak możemy zauważyć, pracownik podkreślił, że niefortunne natrafienie na błąd nie jest karane, a celowe wykorzystanie już tak. To właśnie spotkało niektórych z komentujących sprawę, którzy przyznali, że paru znajomych już straciło konta.

Chociaż wsparcie gracza nie potwierdziło, że konta takich osób zostaną na pewno zablokowane, warto zwrócić uwagę na słowa jednego z pracowników. Odpowiedział on innemu użytkownikowi na ten sam problem w nieco inny sposób.

Myślę, że osoby, które nadmiernie wzbogaciły się na tym chwilowym błędzie stracą podwójnie.

Sugerować może to, że wszyscy świadomie korzystający ze wpadki dewelopera, stracą konta. Nie powinno nic grozić za to tym, którzy nie zrobili tego celowo.

Również i my postanowiliśmy wysłać swoje zapytanie do pomocy technicznej. Zapewniono nas, że sprawa jest doskonale znana deweloperowi, który aktualnie ją bada. Nielegalna zawartość na ten moment nie jest usuwana, ale niewykluczone, że tak się stanie. Nie otrzymaliśmy również odpowiedzi co stanie się z graczami, którzy celowo korzystali z buga.

Pamiętajmy, że każde świadome korzystanie zarówno z bugów w grze, jak i tych w kliencie jest łamaniem regulaminu League of Legends. Może grozić za to nawet stała blokada konta.