w

Jak mieć pewność, że stawiany ward trafi w dobre miejsce?

Reklama

Jeden z graczy przypomniał innym, że istnieje mała podpowiedź, jak poprawnie ustawić warda w krzaku.

Reklama


Sytuacja, w której stawia się warda na granicy krzaka, a ten minimalnie z niego wychodzi i nie zapewnia poprawnej wizji to zdecydowanie nic fajnego. A już szczególnie, gdy widzą to inni i pingują to miejsce z zażenowaniem. Jak tego uniknąć?

Zielona ramka na celowniku

Jeden z graczy napisał:

Wszyscy mieliśmy taką sytuację, kiedy ten nasz perfekcyjny ward na ostatnim pikselu krzaka ostatecznie nie ujawnia nikogo, kto by się w nim znalazł, ponieważ według gry się w nim nie znajduje. Aby tego uniknąć, możecie stawiać swoje wardy z celownikiem (bez smart castów) i w tym przypadku widzicie zieloną ramkę dookoła kursora pokazującą, że ward faktycznie wyląduje w krzaku.

Opisana sytuacja to pewnie nie nowość dla graczy LoLa, którzy albo sami jej doświadczyli albo zauważyli ją u sojusznika. Wielu nowych graczy nie wie, że gra podpowiada, czy dany ward wyląduje w krzaku.

ZOBACZ – Zmiany postaci na PBE, które mogą zostać wprowadzone w Patch 10.4

Tak jak wspomniał autor posta – w grze można zauważyć mały celownik, który zyskuje zieloną ramkę na terenie krzaka (dobrze widać to na poniższej animacji).

https://i.imgur.com/vLINK0B.gifv

Często jest to jedyny wskaźnik, czy ward zostanie zaliczony jako powstaniowy w krzaku, czy też nie (mowa o takich ustawionych na granicy).

Wskaźnik może nie jest nowością dla niektórych i uważają, że to, coś, o czym wie każdy. Ale warto zauważyć, że przemyślane zarządzanie wardami jest wciąż ogromnym problemem w niższych dywizjach lub wśród nowych graczy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends