w

Jak mieć pewność, że stawiany ward trafi w dobre miejsce?

Jeden z graczy przypomniał innym, że istnieje mała podpowiedź, jak poprawnie ustawić warda w krzaku.


Sytuacja, w której stawia się warda na granicy krzaka, a ten minimalnie z niego wychodzi i nie zapewnia poprawnej wizji to zdecydowanie nic fajnego. A już szczególnie, gdy widzą to inni i pingują to miejsce z zażenowaniem. Jak tego uniknąć?

Zielona ramka na celowniku

Jeden z graczy napisał:

Wszyscy mieliśmy taką sytuację, kiedy ten nasz perfekcyjny ward na ostatnim pikselu krzaka ostatecznie nie ujawnia nikogo, kto by się w nim znalazł, ponieważ według gry się w nim nie znajduje. Aby tego uniknąć, możecie stawiać swoje wardy z celownikiem (bez smart castów) i w tym przypadku widzicie zieloną ramkę dookoła kursora pokazującą, że ward faktycznie wyląduje w krzaku.

Opisana sytuacja to pewnie nie nowość dla graczy LoLa, którzy albo sami jej doświadczyli albo zauważyli ją u sojusznika. Wielu nowych graczy nie wie, że gra podpowiada, czy dany ward wyląduje w krzaku.

ZOBACZ – Zmiany postaci na PBE, które mogą zostać wprowadzone w Patch 10.4

Tak jak wspomniał autor posta – w grze można zauważyć mały celownik, który zyskuje zieloną ramkę na terenie krzaka (dobrze widać to na poniższej animacji).

View post on imgur.com

Często jest to jedyny wskaźnik, czy ward zostanie zaliczony jako powstaniowy w krzaku, czy też nie (mowa o takich ustawionych na granicy).

Wskaźnik może nie jest nowością dla niektórych i uważają, że to, coś, o czym wie każdy. Ale warto zauważyć, że przemyślane zarządzanie wardami jest wciąż ogromnym problemem w niższych dywizjach lub wśród nowych graczy.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends