w

Jak na chińskim serwerze LoLa świętuje się wydanie najnowszych skinów drużynowych EDG?

Na chińskim serwerze pojawiła się dodatkowa zawartość, która jest związana z drużyną Edward Gaming.


Jak powszechnie wiadomo, w krajach azjatyckich e-sport jest naprawdę istotną częścią fandomu League of Legends (i nie tylko). Zapewne większość osób słyszało o tym, jak ważną osobistością jest chociażby Faker – zapraszano go m.in. na wywiad do Pałacu Prezydenckiego. W Korei profesjonalna scena e-sportowa traktowana jest naprawdę poważnie i dla wielu osób gry przestały być już tylko prostą rozrywką, która ma na celu zabicie czasu.

Nie inaczej jest w Chinach. Nie trudno zgadnąć, że radość po zwycięstwie Edward Gaming na Mistrzostwach Świata League of Legends była przeogromna. Gracze oraz ich fani są dumni z tego osiągnięcia i przez lata będą wspominać ten wyjątkowy moment, jakim było zgarnięcie pucharu z Worldsów.

Niedawno ogłoszono skórki drużynowe dla członków zwycięskiego teamu. Profesjonaliści wybrali następujących bohaterów: Aphelios, Graves, Viego, Yuumi i Zoe.

O ile na serwerach poza chinami ogłoszenie nowych skórek przebiegło raczej skromnie – po prostu pojawia się odnośnik na stronie głównej klienta, który przenosi do sklepu – tak w ojczyźnie zwycięzców postanowiono uczcić to w wyjątkowy sposób.

Celebracja najnowszych skórek EDG w LoLu

Na chińskim serwerze League of Legends pojawiło się coś, co nazwano “Magiczną Księgą Yuumi”. Na jej kartach można przejrzeć grafiki i informacje o najnowszych drużynowych skórkach. W ten sposób świętuje się zwycięstwo chińskiej drużyny Edward Gaming.

Tak prezentują się poszczególne grafiki:

Stworzono również grafiki przedstawiające poszczególnych członków zwycięskiego teamu. Gracze wystylizowani są na skórki drużynowe, a ich gadżety nawiązują do postaci, które wybrali.

Trzeba przyznać, że takie uczczenie zwycięstwa chińskiej drużyny jest naprawdę klimatyczne i stanowi świetną pamiątkę dla profesjonalnych graczy.

Oczywiście nie jest to pierwszy raz, gdy graficy przedstawili e-sportowców w taki sposób. Wszelkie stylizacje profesjonalistów na ich ulubionych bohaterów pojawiały się od dawna i zawsze zachwycały kreatywnością.