w

Jak potężny jest Aphelios? Bohater pokazuje, że powinien zostać osłabiony

Gracz Apheliosa prawie zabił Lulu z pełnym HP z drugiego końca mapy, kiedy siedział we własnej bazie.


W sieci pojawił się filmik, na którym Aphelios prawie zabija Lulu z własnej bazy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że bohaterka stała praktycznie po przeciwnej stronie mapy.

Czy Aphelios powinien zostać znerfiony w najbliższej przyszłości?

Jeśli sądzicie, że Aphelios ma problemy ze zbalansowaniem, prawdopodobnie możecie użyć tego filmiku jednego z graczy League of Legends, na którym widać, że Aphelios prawie zabił Lulu z pełnym HP z drugiego końca mapy, jako swojego pierwszego przykładu dla osób, które w to wątpią.

W klipie gracz Apheliosa najpierw umieścił turret Crescendum w krzaku, a następnie cofnął się do bazy. Gdy siedział tam i kupował itemy, Lulu z pełnym HP weszła do krzaka, w którym stał turret.

ZOBACZ – Riot chce zrobić dla Europy masę rzeczy z dużymi budżetami. Od czego się zacznie?

Aphelios almost killing a full hp lulu from base
byu/badSilentt inleagueoflegends

Łącząc turret Crescendum z bronią Calibrum, wieżyczka pozwoliła Apheliosowi na autoatakowanie Lulu znajdującej się na bocie z jego własnej fontanny. To dlatego, że turret zastosował efekt Calibrum na Lulu, co pozwala graczowi na kliknięcie PPM „oznaczonych” wrogów w jakimkolwiek miejscu na mapie za pomocą autoataku off-handowej broni.

ZOBACZ – Jak zagrać już teraz w Teamfight Tactics na telefonie?

Po trzech autoatakach HP Lulu zmniejszyło się do 49 – wszystko to bez wychodzenia Apheliosa ze swojej bazy. To prawda, że Aphelios był już dosyć nafeedowany podczas tej akcji, ale wiele osób zgadza się co do tego, że bohater nie powinien być zdolny do robienia przeciwnikom takich rzeczy z takiej odległości.

Jedna z osób napisała, że ulepszony autoatak Calibrum nie powinien mieć nielimitowanego zasięgu, ale zamiast tego – po prostu zwiększony zasięg. Inne osoby zwróciły uwagę na przerażający potencjał Apheliosa, jeśli chodzi o jego burst damage i poprosiły o możliwe zmiany lub nerfy jego zestawu umiejętności – Riot będzie musiał wkrótce zająć się niektórymi z przesadzonych aspektów jego skilli.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends