w

Jak radzić sobie z Yone? Proste sposoby na kontrowanie nowego bohatera League of Legends

Yone zyskuje na popularności i coraz więcej graczy potrafi zdominować nim gry. Jak radzić sobie z bohaterem?


Yone dodany w ostatniej aktualizacji cieszy się ogromną popularnością. Gracze, którzy dopiero uczą się grać bohaterem, radzą sobie coraz lepiej, a sama postać powoli równa się w pick/ban ratio z Yasuo. Jak radzić sobie przeciwko Yone i jak najprościej go skontrować?

Najlepsi bohaterowie i przedmioty do gry przeciwko Yone

Zależnie od alei, na której w danej grze spotyka się Yone, różne postacie będą lepszym lub gorszym wyborem.

Istnieje wielu bohaterów, którzy mogą poradzić sobie przeciwko bratu Yasuo już od samego początku gry. Postać nie jest najlepsza przeciwko tym, którzy są w stanie obijać go już we wczesnych fazach rozgrywki. Talon, Fizz, Nocturne, Renekton to tylko przykładowe postacie, które mogą wywrzeć na Yone wystarczająco presji, aby ten ostatecznie nie stanowił dużego zagrożenia.

Dobrze poradzą sobie również championi, którzy opierają się na utrzymywaniu dystansu. Przykładowo będzie to Lucian, który świetnie radzi sobie w alejach za sprawą swoich umiejętności, oraz Cassiopeia, która może nieustannie wywierać presję swoim E + Q i ograniczyć możliwości poruszania się przy pomocy W.

ZOBACZ – Niesamowicie realistyczny model Waterloo Miss Fortune z League of Legends

Skuteczni okażą się bohaterowie, którzy skupiają swoją siłę na defensywie. Przykładowo będzie to Poppy, która podobnie jak Cassiopeia ogranicza poruszanie się Yone, lub Malphite, który będzie zarówno wytrzymały dzięki swojej tarczy, jak i będzie w stanie wywierać presję swoim Q.

Przedmioty, które pomogą przeciwko Yone

Yone w dużej mierze opiera się na swoim Q, autoatakach i ciosach krytycznych. W związku z tym najlepszym i najtańszym przedmiotem będą Ninja Tabi, które nie tylko zwiększają pancerz, ale i blokują 12% zadawanych obrażeń przy pomocy autoataków (pasywna umiejętność Yone i jego Q również liczone są jako autoatak).

W powyższym akapicie wspomniane zostały ciosy krytyczne. Przedmiotem, który jest w stanie bezpośrednio je osłabić, jest Randuin’s Omen, który nie tylko zwiększa pancerz i zdrowie, ale i przede wszystkim obniża otrzymywane krytyczne obrażenia o 20% i zmniejsza prędkość ataku przeciwnika (poza spowolnieniem prędkości autoataku zwiększy się również czas odnowienia Q i W Yone, gdyż obie umiejętności skalują się z prędkością ataku).

ZOBACZ – Jakim cudem Tryndamere z górnej alei ukradł smoka? Overpow z nietypową sytuacją na streamie LoLa

Z racji, że w podstawowym buildzie Yone znajdzie się Death’s Dance, a jego najczęstszą runą jest Conqueror, to bohater będzie się również opierał na leczeniu się podczas zadawania obrażeń. Aby temu zapobiec, można zbudować Thornmaila lub jakikolwiek inny przedmiot taki jak na przykład Morellonomicon czy Executioner’s Calling nakładający głębokie rany, kiedy bohater powinien skupić się raczej na zadawaniu obrażeń niż ich przyjmowaniu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends