w

Koniec z dodgowaniem gier. Riot drastycznie zwiększa kary za unikanie meczów

Riot poinformował o tym, że w następnych miesiącach kary za unikanie gier zostaną znacznie zwiększone.


Riot jeszcze kilka miesięcy temu sam rekomendował unikanie gier w przypadku, gdy w samym lobby widać dużą toksyczność, czy niezrozumienie się graczy. Teraz jednak punkt widzenia developerów uległ zmianie.

W następnych miesiącach nie tylko Riot przyjrzy się unikaniu gier, ale także zdecydowanie zaostrzy kary za specjalne dodgowanie.

Większe kary za unikanie meczów

Dodgowanie gier przez lata stało się czymś stosunkowo normalnym. Gracze przywykli do tego, że poświęcając kilka minut swojego czasu mogą uniknąć gry, która już w ekranie wyboru postaci nie układa się po ich myśli.

Dzisiaj jednak Riot postanowił to ukrócić. Zapowiedziano zmiany, które znacznie zwiększą kary za dodgowanie gier, czyli po prostu wychodzenie z nich w czasie wybierania postaci.

Dlaczego podjęto taką decyzję?

Jak czytamy w informacjach od Riotu, chodzi tutaj głównie o czas, jaki jedna osoba może zmarnować dziewięciu innym graczom. Niekiedy to tylko kilka minut, innym razem kilkanaście – razem z wyszukiwaniem meczu.

W związku z tym w następnych miesiącach kary za dodgowanie będą zwiększane. Jak? Obrano w sumie dwie drogi:

  • Zwiększony zostanie czas, przez jaki gracze nie mogą rozpocząć wyszukiwania kolejnego meczu
  • Pojawią się większe kary LP (obecnie 3 przy pierwszym dodgu i 10 przy kolejnym)

Oficjalnie nie mówi się o wysokości kar, natomiast Rioterzy ujawniają rąbka tajemnicy na swoich prywatnych kontach Twitter. Dzięki temu wiadomo, że nie ma jeszcze ostatecznych wartości dla zmian, natomiast:

Chcemy, by osoby dodgujące, szczególnie używające tego raz za razem poczuły poważne konsekwencje.

Nie oznacza to jednocześnie, że za unikanie gier będą bany, czy zawieszenia, natomiast czas, w którym będzie można dołączyć do kolejki ma zostać wydłużony kilkukrotnie. Oznacza to tyle, że poczekamy kilkadziesiąt minut na możliwość dołączenia do gry.

Kara punktowa również zostanie znacznie zwiększona i prawdopodobnie będzie się zaczynać od dwucyfrowej wartości. Być może będzie to 10LP, być może więcej. Tego niestety nie wiadomo.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends