w

Jak to możliwe, że szybkie zwracanie tego przedmiotu w LoLu osłabia przeciwników?

Riot Games

Kolejny błąd, który bezpośrednio wpływa na uzyskanie przewagi nad przeciwnikami.


LoL składa się z ogromnej ilości elementów, które się na siebie nakładają. Mowa tutaj zarówno o umiejętnościach, jak i unikalnych efektach przedmiotów.

Z tego właśnie powodu czasami coś nie działa w 100% poprawnie i potrafi mocno popsuć rozgrywkę, szczególnie jeżeli jest nadużywane. Tym razem fani tytułu odkryli niszczycielskiego buga związanego z Frozen Heart.

Frozent Heart zbugowany

Jeden z użytkowników Reddit o pseudonimie max1mum opublikował film, w którym przedstawia działanie przedmiotu Mroźne Serce. Okazuje się, że na ten moment jego pasywka zapewniająca redukcję prędkości ataku o 15% wrogim bohaterom w pobliżu działa w nieskończoność (lub do likwidacji wroga).

ZOBACZ – 11 sezon LoLa: Kiedy i o której godzinie startuje sezon 2021. Ceremonia otwarcia

Jak można zauważyć na nagraniu, Ryze po śmierci postanowił zakupić Frozen Heart, a następnie szybko przedmiot zwrócił. Pomimo tego nad postaciami w okolicach jego ciała wyświetlała się ikonka informująca o działania efektu itemu, nawet po jego odrodzeniu. Każda bohater, który przeszedł przez to miejsce, otrzymywał stałego debuffa. Według gracza nie był to tylko błąd wizualny i naprawdę wpływało to na redukcję prędkości ataku, co zostało potwierdzone zrzutami ekranu i widać, to na filmie.

Co ciekawe, po likwidacji efekt się resetował i powracał do normalności.

Wielu komentujących stwierdziło również, że zdołało odtworzyć sytuację w narzędziu treningowym, co pokazuje, jak łatwy i zarazem niebezpieczny do wykonania jest ten bug. Wystarczy, że tank w zespole zbuduje Warden’s Mail (1000 sztuk złota) i Glacial Bucker (900 sztuk złota), a następnie podczas każdej walki drużynowej będzie kupował i cofał kosztujący wtedy 800 sztuk złota Frozen Heart.

Na całe szczęście już niedługo do gry trafi aktualizacja 11.1, w której być może Riot Games zdecyduje się na naprawę przedmiotu. Spora część graczy podaje to jednak wątpliwości i uważa, że zostanie to usunięte tylko wtedy, kiedy „sztuczka” pojawi się podczas rozgrywek profesjonalistów.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends