w

Jak według graczy LoLa darmowa emotka mogłaby znacznie zmniejszyć toksyczność w grze?

Gracze League of Legends proponują dodanie darmowej emotki. Wszystko w ramach walki z toksycznością.

Reklama


Toksyczność w League of Legends bierze się z różnych powodów. Niektóre są dość poważne, inne kompletnie błahe. Często zdarza się, że komuś coś po prostu nie wyszło, a członek drużyny od razu staje w miejscu i zaczyna pisać tyradę o tym, jak fatalnie ktoś zagrał.

To zupełnie normalny widok, który zdarza się tak samo często na tzw. „normalach”, jak i w grach rankingowych. Gracze mają jednak pewną propozycję.

Dodanie emotki przepraszam

Jeden z użytkowników Reddita o nicku „Ksradrik” zaproponował, by do gry dodać darmową emotkę, która pokazywałaby jakąś smutną postać, przykładowo pszczołę z dopiskiem, lub efektem dźwiękowym „Przepraszam”.

„Czasem zepsujesz akcję, nie trafisz kończącego strzału, przypadkowo weźmiesz buffa, lub creepa. Te małe rzeczy zdarzają się każdemu i fajnie byłoby mieć możliwość przeproszenia w inny sposób, niż pisanie na czacie.”

Czy wpłynęłoby to rzeczywiście na toksyczność? Trudno powiedzieć. Na pewno słodka emotka mogłaby nieco załagodzić sytuację, skoro kciuk w górę często wprawia w niesamowitą irytację.

Riot na pewno widział tę propozycję, bo osiągnęła sporą popularność. Pytanie, czy studio cokolwiek z nią zrobi.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends