w

Jak wpadka Riotu sprawiła, że graczom zabrakło miejsca na dysku? Jeden plik LoLa waży po 300GB

League of Legends sprawiło, że całe wolne miejsce na dysku zniknęło w mgnieniu oka.


Problemy dotyczące klienta League of Legends regularnie powracają i nie są już traktowane jako coś zaskakującego. Różnorakie błędy i słaba optymalizacja sprawia, że użytkownicy często tworzą posty nawołujące twórców do ich poprawienia.

Rezultaty jednak nie zadowalają, a co jakiś czas pojawiają się kolejne elementy, z którymi gracze muszą walczyć. Tym razem jest to ogromny plik, który nie jest potrzebny do działania klienta, a waży nawet ponad 300 GB.

Czym jest wspomniany plik?

Gracze LoLa zauważyli, że ostatnio na ich komputerach zaczęło brakować miejsca. Większość z nich przyznaje, że sytuacja była dla nich o tyle niespodziewana, ponieważ dyski przeznaczone były wyłącznie na system i LoLa.

Szybko dotarli do winowajcy, a to, kim on był, było dla nich równie wielkim szokiem. Plik, o którym mowa, jest logiem prawdopodobnie zbierającym informacje dotyczące użytkowania klienta i potrafi osiągnąć monstrualne rozmiary.

Zostawiłem komputer z włączonym klientem na noc i rozmiar pliku osiągnął ponad 300 GB.

Screenshot użytkownika Equilities

Przypadków jest naprawdę sporo, a wielu graczy skończyło z problemami wywodzącymi się z małej ilości miejsca na dysku.

Screenshot użytkownika ShadowStryker24

ZOBACZ – W LoLu jest zbyt dużo CC? Miażdżące podsumowanie tego, ile jest spowolnień, podrzuceń, ogłuszeń

Jak sprawdzić ile waży plik na danym komputerze?

Aby sprawdzić, czy dane gry nie zajmują za dużo miejsca, należy udać się do folderu, gdzie jest ona zainstalowana, a następnie przejść do Logs i LeagueClient Logs. Można tu posortować pliki malejąco po wadze i upewnić się, że żaden z nich nie przekracza kilku GB. Logi nie są potrzebne do działania gry i przydają się one tylko wtedy, kiedy klient napotka błąd i chce przesłać dane dotyczące go do twórców.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends