w

Jakie umiejętności będzie miała Vex w LoLu? Nieoficjalny opis na podstawie filmu i data premiery

Opis umiejętności nowej bohaterki w League of Legends.


Wczoraj pojawił się oficjalny zwiastun długo zapowiadanego przez deweloperów Ponurego Maga. Chociaż pokazano jej umiejętności, to nie zostały one jeszcze oficjalnie opisane.

Zrobili to jednak fani, którzy na podstawie tego, co udostępnił Riot, domyślają się, jaki zestaw może ona posiadać. Pewne jest natomiast, że będzie używać głównie swojego cienia, który jest jej nieodłącznym elementem.

Umiejętności Vex

Deweloperzy zapowiadali nową bohaterkę już długi czas temu, jednak uznali, że musi spędzić ona więcej czasu z ekipą zajmującą się projektowaniem i nie jest jeszcze gotowa na premierę i zamiast tego wydano Akshana.

Teraz jest już gotowa i Riot postanowił udostępnić jej oficjalny zwiastun, który wczoraj pojawił się na YouTube.

Video

Oprócz kilku interakcji pokazano wszystkie jej umiejętności:

  • Strzał cieniem na sporą odległość, prawdopodobnie Q, którym może spamować.
  • Podróż na cieniu, który zwiększa jej prędkość. Być może, jest to pasywka pozwalająca na szybsze przemieszczanie się po mapie.
  • Spore koło, które nakłada feara i może zostać rzucone na większą odległość.
  • Przekształcenie w cień i kilkukrotny doskok do przeciwników (reset po likwidacji?), nawet kiedy znajdują się za ścianą.

Na ten moment są to tylko domysły, ale wielu graczy uważa, że to kolejna skomplikowana postać, która ostatecznie „nic nie będzie robiła”.

Pierwsza skórka

Oprócz tego ujawniono również jej skórkę. Oprócz splash artu pokazano również wygląd w grze i warto się jej przyjrzeć. Splash art:

Model w grze:

Pierwsze, na co uwagę zwróciła społeczność, to jej ręce. Na grafice prezentującej ma je ona wyraźnie długie, natomiast już w grze są krótkie i według graczy wygląda to słabo.

Chociaż wiadome jest, że splash art różni się od tego, jak wygląda skin w grze, to jednak deweloperzy kilkukrotnie zmieniali postać, aby chociaż w małej części oddawała najważniejsze elementy. Być może podobnie będzie tak i w tym przypadku.

Data premiery

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Vex trafi do League of Legends. Na ten moment nie ma jej jeszcze na PBE. Mimo tego Rayan Mirales, który zajmuje się projektowaniem postaci, zdradził kilka ciekawych informacji jakiś czas temu.

Między innymi potwierdził, że miała brać ona udział w wydarzeniu Strażników Światła, ale z powodu opóźnień będzie częścią tego następnego. Pracownik 29 lipca stwierdził, że jeżeli wszystko będzie  z nią w porządku, to na oficjalnych serwerach znajdzie się we wrześniu.

Być może zwiastun jest potwierdzeniem tej informacji i Vex trafi do nas już w patchu 11.19, czyli w środę 22 września, a na PBE już za tydzień – 9 września. Pamiętajmy jednak, że są to tylko spekulacje, a nie oficjalna informacja.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends