w

Riot o planach na Vex – najnowszą bohaterkę LoLa. Jakim magiem miała być, a jakim ostatecznie się stała?

Twórcy podzielili się informacją o tym, jakiego typu magiem miała być Vex.


Yordle to bardzo znana i lubiana rasa postaci zamieszkujących Runeterrę. Wśród nich znajdują się tak znani bohaterowie jak Teemo, Tristana, Lulu czy Gnar. Niestety przez ostatnie lata Riot nie wydawał championów tego typu. Ostatnim z nich był Kled, który swoją premierę miał 10 sierpnia 2016 roku.

Nic więc dziwnego, że wielu graczy oczekiwało na kolejnego Yordla. Gdy pojawiły się pierwsze wzmianki o nowej postaci tego typu, społeczność wręcz oszalała na jej punkcie. Zanim w ogóle ujawniono prawdziwe imię bohaterki, ta otrzymała już własne subreddity, masę fanartów i oddanych mainów, którzy uznali, że będą jej OTP, mimo że jeszcze nie wiedzą, jak będzie działać.

W końcu przyszedł czas na oficjalne ujawnienie bohaterki. Twórcy uznali, że jest to dobry moment, by podzielić się ciekawostką na temat jej tworzenia.

Wczesne plany na Vex

Wczoraj ujawniono wygląd Vex w grze oraz przedstawiono jej charakter podczas krótkiej prezentacji. Jak zapowiadał Riot – bohaterka jest posępna, depresyjna i poirytowana radością innych championów, których napotyka na swojej drodze.

Ujawniono także jej pierwszą skórkę, która pojawi się w grze wraz z premierą postaci – Wyciekła pierwsza skórka nowej postaci, jaka pojawi się w LoLu. Za wcześnie ujawniona Vex.

Twórcy zdradzili także to, jakim magiem miała być Vex na początku procesu projektowania postaci. Okazuje się, że brano pod uwagę maga dalekosiężnego (o tym, że od dawna nie było takich w League of Legends pojawił się osoby artykuł – Co z magami dalekosiężnymi w LoLu?). Pomysł jednak się zmienił i nowa postać stała się kim zupełnie innym.

Oryginalny koncept Vex polegał na stworzeniu maga dalekosiężnego, jednak potem bohaterka otrzymała zestaw umiejętności, który w założeniach ma ułatwić jej walkę z mobilnymi championami. Postać zmieniła się na maga o średnim zasięgu, ponieważ takie podejście sprawdzało się lepiej i było zdrowsze dla jej counterplayu.

Twórcy uznali, że drugi pomysł na Vex jest znacznie ciekawszy i przyciągnie większą ilość graczy.

To, czy nowa bohaterka spodoba się społeczności pod względem rozgrywki, okaże się już niebawem.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends