Jakie umiejętności posiadała Vi na etapie projektowania? Projektant LoLa ujawnia kilka tajemnic
Rioter ujawnia kilka tajemnic dotyczących jednej ze starszych bohaterek LoLa. Jak wyglądał jej zestaw umiejętności na etapie projektowania?
Bohaterowie, którzy trafiają do League of Legends, mają swoje unikalne zestawy umiejętności, które często diametralnie zmieniają się podczas całego etapu projektowania postaci. Każdy champion przechodzi kilka etapów tworzenia, zanim trafi na serwery testowe dostępne dla graczy. Zdarzały się też sytuacje, kiedy to dosłownie cały zestaw jest wyrzucany i projektowany od początku.
W 2012 roku, kiedy to Vi trafiła do League of Legends, niewielu graczy zdawało sobie sprawę z tego, że jej zestaw umiejętności zaprojektowany we wczesnych fazach tworzenia bohaterki pozwalał jej na trafienie do gry 2D opartej na pojedynkach między postaciami.
W tego typu grach combo zawsze było kluczowym elementem, a wczesny zestaw Vi pozwalał na tego typu łączenie umiejętności.
Jak mogły wyglądać skille Vi?
Pierwsza wersja superumiejętności Vi mogła wyglądać zupełnie inaczej w zależności od tego, z którą zdolnością połączy ją gracz.
Vi wybiera bohatera, ujawnia go i dashuje w jego stronę. W momencie dotarcia przygważdża go na 1,25 sekundy i zadaje 150 obrażeń fizycznych skalujących się z AD.
Podczas trwania CC Vi może połączyć superumiejętność z dowolnym skillem:
- Q Combo: Vi zaczyna bić swój cel przygważdżając go na kolejne 1,25 sekundy i zadając dodatkowe 50% obrażeń.
- W Combo: Vi uderza swoim celem w ziemię tworząc falę uderzeniową, która zadaje obrażenia i stunuje wszystkich pobliskich sojuszników.
- E Combo: Vi rzuca swoim celem w wybranym kierunku.
W bohaterki natomiast było w stanie odbić pierwszą umiejętność, którą została trafiona, a zdolność pasywna sprawiała, że 10 trafień natychmiastowo powalało wrogiego bohatera.
ZOBACZ – Gracz LoLa nagrał idealne combo Ezereala i Poppy, które praktycznie się nie zdarza
Komentujący taki zestaw gracze uznali, że ta superumiejętność byłaby świetnym pomysłem w aktualnym League. Co na to projektant Riot August?
Umieszczanie takiej mechaniki na superumiejętności ze stosunkowo długim czasem odnowienia, nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ gracze nie mają wystarczającej ilości szans na przetestowanie każdego combo w każdej grze. Ostatecznie skończyłoby się na tym, że gracze przyzwyczailiby się do jednej kombinacji i używali jej za każdym razem.
Jeśli miałbym ponownie spróbować takiego rozwiązania, prawdopodobnie umieściłbym je na czymś z mniejszym CD.
Mimo że ultimate bohaterki zachował jeden ze swoich głównych elementów, czyli doskok do przeciwnika, mógł być on dużo bardziej rozbudowany. Dwa pozostałe pomysły są czymś, czego większość graczy kompletnie nie spodziewałaby się u Vi i mogłyby one wyglądać naprawdę interesująco. Niemniej jednak z pewnością są powody, które sprawiły, że Riot postanowił pójść w innym kierunku.