w

Jakimi postaciami Korea zdominowała europejskie serwery? TOP 1 LoLa po zaledwie dwóch tygodniach grania

Koreańczycy przejmują EUW przez MSI 2021.


W Europie trwa aktualnie drugi największy turniej w League of Legends – Mid Season invitational 2021. W związku z tym na EUW pojawiły się konta najlepszych graczy na świecie.

Kolejkę rankingową zdominowali profesjonalni z drużyny DWG KIA i udało im się zająć najwyższe miejsca, tym samym stając się najlepszymi graczami na serwerze. Jest to o tyle ciekawe, że cała akcja trwała dwa tygodnie. Tyle Korei zajęli przejęcie Europy. To dobry przykład tego, jak duża różnica jest obecnie między regionami.

DWG KIA vs EUW

Koreańczycy przez wielu członków społeczności League of Legends uważani są za najlepszych graczy na świecie. Trudno jest się im dziwić, albowiem zgarnęli 6 z 10 tytułów Mistrza Świata na Worldsach.

Teraz przybywają w Europie, aby uczestniczyć w MSI 2021 i w wolny czas spędzają w kolejce rankingowej, którą dosłownie zdominowali.

Mistrzowie wiosennego Splitu LCK zajmują na serwerze EUW odpowiednio:

  • TOP 1 – Challenger 1340 LP
    • DWG Canyon

Dżungler grał głównie nawet nie na swojej roli, a na TOPie, co dobitnie pokazuje, że ma sporą przewagę nad wszystkimi graczami na serwerze. Na 87 meczów, 46 przegrał, co daje w sumie 65% winrate. To jednak wystarczyło.

MMR na koncie od razu było wysokie, w pierwszych 15 meczach DK Canyon mierzył się z grandmasterami. TOP 1 osiągnął, grając głównie Jaycem, Morganą i Rumblem. Jego TOP 10 wyborów:

Jeżeli szukacie postaci do wspinaczki po rangach, to chyba nie ma lepszego przykładu. Szczególnie że przy kolejnych graczach ci bohaterowie się powtarzają. Jayce jest u wszystkich, podobnie, jak chociażby Lee Sin.

  • TOP 5 – Challenger 1234 LP 
    • DWG ShowMaker

Środkowy z DWG dominuje MIDa oraz ADC. Wygrał już 98 meczów i 62 przegrał, co daje mu WR na poziomie 61%.

  • TOP 42 – Challenger 922 LP
    • DWG Khan

Niedaleko za nimi jest TOPlaner Khan, który pochwalić się może 56% Win Rate oraz 160 rozegranymi meczami.

DWG Ghost znajduje się natomiast w GrandMasterze, a BeryL w Diamencie 1 ze skutecznością 47%. Chociaż niektórzy uważają, że jest to niesprawiedliwie i psują oni high elo, warto zwrócić uwagę, że podobna sytuacja ma miejsce, kiedy europejczycy znajdują się w Korei i na kontach od Riotu rozgrywają gry rankingowe.