w ,

Jankos chciał udowodnić, że nie ogląda „booba” streamerek z basenów „Nie wiem co to tutaj robi”

Temat zalewających Twitcha streamerek przewija się już dosłownie wszędzie. Nawet w społeczności League of Legends.


Standardowym punktem praktycznie każdego streama na Twitchu jest przegląd „booba” streamerek. Chodzi tutaj o dziewczyny, które robią różnego rodzaju ćwiczenia w bardzo obcisłych strojach, jeżdżą na stacjonarnych rowerach z widokiem na ich „plecy” czy występują w strojach kąpielowych, taplając się w basenach ustawionych we własnych pokojach.

Budzi to oczywiście ogromne emocje w społeczności Twitcha, która nie rozumie, dlaczego kilka lat temu było to aktywnie banowane, a teraz jest całkowicie dozwolone. W efekcie powstały nawet specjalne strony, jak „booba.tv” do śledzenia tylko i wyłącznie opisywanych streamerek.

Jankos próbuje udowodnić, że ich nie ogląda

Reklama

Widzowie Jankosa w pewnym momencie zaczęli naciskać, by ten pokazał rekomendowane kanały na Twitchu. Wszystko przez to, że Polak zarzekał się, iż nie ogląda tego typu streamerek.

W zakładce rekomendowane znajdują się zazwyczaj transmisje, które bazują na preferencjach danego użytkownika, jego historii oglądania i dzielenia widzów. Początkowo wszystko wyglądało w porządku.

Reklama

Bum! Żadnych booba. Riot Games, TFT, TrackingThePros, Hearthostone, Hearthstone – mówi Jankos.

Ludzie poprosili więc o pokazanie więcej.

Nie wiem co to tutaj robi, wydaje mi się, że to losowe, to dosłownie losowe. Nie możesz, to nie naprawdę, ten jeden kanał jest losowy, nigdy w życiu (…)

Video

Całkowicie na poważnie, sekcja rekomendowanych na Twitchu działa raczej średnio. Co więcej, nie da się tam użyć opcji „Nie interesuje mnie”, więc TTV dobiera to przez algorytm. Jankos na tym konkretnym, rosyjskim streamie ma obecnie 0 punktów, więc prawdopodobnie faktycznie nigdy tam nawet nie wchodził. Chyba że z innego konta, a Twitch zapamiętał ciasteczka.

Wydaje się, że same „booba” streamerki niedługo kompletnie znikną z platformy. Coraz więcej jest bowiem głosów odnośnie tego, że Twitch za chwilę będzie miał ogromne problemy, jeżeli nie powstrzyma tego trendu. Dlaczego?

Społeczność zwraca uwagę na to, że teoretycznie 13-latka może przebrać się w kostium kąpielowy i podobnie, jak jej starsze koleżanki siedzieć w basenie przed tysiącami osób. Wszystko zgodnie z regulaminem. Jeżeli coś takiego miałoby miejsce, to zapewne TTV straciłby ogromną ilość sponsorów, reklamodawców, to na pewno byłaby afera.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends