w

Twitch w końcu oficjalnie wypowiedział się o streamach z basenu. Platforma “się przygląda”

Streamy z basenami i strojami kąpielowymi są na Twitchu niesamowicie popularne. Co na to sama platforma?


Żeby nakreślić, jak dużo jest streamerek ubranych w stroje kąpielowe, wystarczy wspomnieć, że powstała specjalna strona “booba.tv” tylko po to, by selekcjonować takie transmisje, wycinając wszystkie inne.

Wszyscy czekali na jakiekolwiek stanowisko Twitcha w tej sprawie i w końcu, podczas oficjalnego streama, przedstawiciel platformy ustosunkował się do całej tej sprawy. Czy coś się w tym temacie zmieni?

Twitch o takich streamach

Marcus ‘djWHEAT’ Graham podczas transmisji Twitcha wyjaśnił, jak to wygląda z perspektywy samej platformy. Z jego wypowiedzi wynika, że streamy w strojach kąpielowych są dozwolone i nie łamią regulaminu, dopóki nie są nacechowane w sposób erotyczny.

Jak TTV rozróżnia te transmisje, które są w porządku, a które łamią ToS? To pozostaje zupełnie niejasne. Wiadomo natomiast, że platforma bardzo dokładnie przygląda się tym streamom i być może niedługo podejmie jakieś konkretne działania.

Widać, że Twitch sam nie za bardzo wie, co ma z tym wszystkim zrobić. Twórcy wiedzą, że całkowite zabronienie występowania w strojach kąpielowych byłoby bezsensowne, podobnie, jak wprowadzenie regulaminu odnośnie położenia basenów (w domu czy na zewnątrz). Wszystko bowiem da się w jakiś sposób obejść, przykładowo chodząc na publiczne baseny.

To trudny orzech do zgryzienia dla samej platformy. Każda decyzja może się spotkać z ogromną krytyką. Najprościej byłoby zabronić po prostu streamowania z basenów ustawionych w domu – tych jest bowiem zdecydowanie najwięcej.