Jankos doczekał się swojego własnego pomnika. Polski gracz jako zasłużony Lee Sin

League of Legends

Reklama

Powstał pomnik upamiętniający osiągnięcia profesjonalnego gracza LoLa. Jak wygląda i co przedstawia?


Stawianie pomników kojarzy się ludziom raczej z czymś dalekim od gier komputerowych. Zazwyczaj monumenty powiązane są ze znanymi osobami ze świata polityki, religii czy literatury. Społeczeństwo przyzwyczaiło się do widoku sylwetek zasłużonych generałów, pisarzy, poetów czy naukowców.

Tym bardziej to, co stało się ostatnio, może napawać dumą, ponieważ pomnik związany z polskim profesjonalnym graczem League of Legends nie jest codziennym widokiem.

Pomnik Lee Sina w Barcelonie

Reklama

Marcin Jankowski, znany międzynarodowo jako „Jankos”, to zdecydowanie najpopularniejszy polski profesjonalny gracz League of Legends. Tak naprawdę nie trzeba go przedstawiać nikomu, kto interesuje się e-sportem LoLa (choć nawet kojarzą go ci, którzy nie obejrzeli żadnego meczu na tym poziomie).

Reklama

Jankos jest idolem wielu fanów gry od Riotu, młodsi gracze chętnie go naśladują i oglądają jego streamy, by czegoś się nauczyć i poznać ciekawe techniki. Jest też osobą, która potrafi żartować, przez co przyciąga do siebie ludzi.

W internecie pojawiła się informacja, że w Barcelonie postawiono pomnik, który przedstawia jednego z bohaterów League of Legends – Lee Sina. O ile sam pomnik postaci z gry nie jest jeszcze aż tak szokujący, to warto zaznaczyć, że wzniesiono go na cześć Jankosa, upamiętniając jego osiągnięcia w grze.

W Barcelonie stanął pomnik mistrza!
Podziwiajcie posąg Lee Sina dla naszej żywej legendy, zwycięzcy MSI 2019 – Jankosa. 

Każdy, kto akurat jest na wycieczce w Barcelonie i chce zobaczyć pomnik na własne oczy, może obejrzeć go w Westfield La Maquinista.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej