w

Jankos uważa, że jest najlepszym dżunglerem na świecie i jest tego pewny

Najlepszy jungler w Europie, czuje się również najlepszym na świecie.


Jankos jest obecnie jednym z najlepszych graczy na świecie i jak sam mówi, nie widzi nikogo lepszego w dżungli. Czyżby w końcu znalazł się ktoś, kto potrafi powiedzieć to, co myśli?

Jestem najlepszy

Po pokonaniu DAMWON Gaming i zakwalifikowaniu się do czwórki najlepszych drużyn na świecie, G2 musiało udzielić wywiadu. Nie zabrakło w nim oczywiście pytania do Polskiego zawodnika — Jankosa.

Leśnik został zapytany o swoje początki na scenie światowej oraz siłę jego zespołu. Odpowiedział oczywiście w swoim stylu i musiał się pochwalić.

Myślę, że moje drużyny z początków kariery nie były tak silne, jak obecne G2. Co roku staję się coraz lepszy, chociaż pod względem mechanicznych zdolności nie jestem jeszcze tak dobry, jak niektórzy czołowi dżunglerzy. Ale bardzo dużo wiem o samej grze, wiem, jak zachować się w praktycznie każdej sytuacji, a w razie potrzeby mogę liczyć na moją drużynę. Działamy dobrze jako zespół, a dzięki zdobytemu doświadczeniu, gra jest znacznie łatwiejsza, bo nieważne jak zagra mój rywal, wiem, w jaki sposób powinienem odpowiedzieć.

Jankos potem przyznał, że obecnie nie widzi jakiegokolwiek innego dżunglera, który mógłby się z nim mierzyć.

Nie sądzę, że jakikolwiek inny dżungler – łącznie z Tarzanem, nawet mimo mojej ostatniej porażki w meczu z Griffin – jest lepszy ode mnie. Czuję, że mogę zagrać przeciw każdemu i pokazać się z co najmniej dobrej strony.

Bardzo dobrze, że nasz zawodnik nie patrzy na innych zawodników z góry. Wie, że mechanicznie nie jest doskonały i powinien się poprawić (Jankos i jego Qiyana). Jeżeli zagra postaciami niewymagającymi tak ogromnej mechaniki, jak np.: Sejuani, to mają wygraną w kieszeni. Marcin ma jedną z najlepszych na świecie kontrolę mapy. Jest w stanie przewidzieć praktycznie każdy ruch przeciwnika i go wyprzedzić lub skontrować.

ZOBACZ – Kto najlepszy na URF? Te postacie wygrywają najwięcej meczów

Może to i lepiej, że nie jest tak dobry mechanicznie. Nie wiadomo co mogłoby wyjść z tego potwora.

Różnice pomiędzy wschodnimi, a zachodnimi drużynami

Polak dostał też pytanie o tym, co sądzi o różnicy pomiędzy drużynami z zachodu, a wschodu i dlaczego wschód jest postrzegany jako znacznie silniejszy. Skomentował, to krótko:

Spora część dżunglerów na zachodniej scenie jest zwyczajnie słaba, przynajmniej w porównaniu do leśników ze wschodu. Gra przeciwko wschodniej drużynie z dobrym dżunglerem jest znacznie trudniejsza, bo oni dokładnie wiedzą, co powinni zrobić na mapie, są znacznie bardziej agresywni i jak należy ukarać cię za twoje błędy. Z kolei w Europie albo NA można odnieść wrażenie, że nawet w momentach, w których powinna cię spotkać kara, albo nie ma jej w ogóle, albo można ją łatwo skontrować.

Miejmy nadzieję, że cała drużyna G2 skupi się na jeden z najważniejszych meczy w tym roku. Pamiętajmy, że to właśnie w niedzielę SKT T1 zmierzy się z G2 w meczu o finał! Trzymajmy kciuki i miejmy nadzieję, że chłopaki pokażą się z jak najlepszej strony.

Całą konferencję prasową możecie obejrzeć poniżej.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends