w

Jeżeli mainujecie tę postać w LoLu, to według Perkza powinniście się wstydzić “Jest najłatwiejszy”

Perkz dość mocno wypowiedział się o jednej z postaci, która ma być niesamowicie niezbalansowana od kilku dobrych lat.


Czasami profesjonalni zawodnicy wywołują szerokie dyskusje swoimi słowami, jakie wypowiadają podczas streamów. Dokładnie tak było i tym razem. Perkz, były zawodnik G2, a obecny Cloud9 w rozmowie o różnych kompozycjach wspomniał o jednej postaci, która jego zdaniem jest zbyt prosta do grania. Wszystko to rozpoczęło się po przegranej meczu przeciwko drużynie właśnie z tym bohaterem.

Jak słyszymy, bohater praktycznie nie istnieje na profesjonalnej scenie, jednocześnie od lat męczy solo kolejkę – jest zbyt łatwy, a jego umiejętności wymagają ponoć reworku.

O kogo chodzi?

Postacią, o której mówi Perkz jest nikt inny, jak tylko Kassadin. Nie jest on jakoś niesamowicie popularny, ale na pewno się go widuje. Według profesjonalnego zawodnika, jest to zbyt prosta postać, która od lat prześladuje solo kolejkę. Perkz porównał Kassadina do Katariny, jeżeli chodzi o poziom irytacji w SoloQ. Katarina ma jednak jego zdaniem więcej kontr i łatwiej się na nią gra. Prawdziwym koszmarem jest Kassadin.

“Nie ma czegoś takiego, jak dobry Kassadin. Kassadin jest najłatwiejszą postacią do grania. Wydaje mi się, że Kassadin jest po prostu źle zaprojektowany (…) powinien dostać rework. Ssie na scenie kompetytywnej od 10 lat (…)”

Zdaniem Perkza Riot powinien zwyczajnie przeprowadzić rework tej postaci i jak widać po tematach na Reddicie, ludzie generalnie się z tym zgadzają. Bohater został wprowadzony jeszcze za czasów spoglądania przez Riot na Dotę, więc jego skille niekoniecznie pasują do obecnego LoLa.

Trudno powiedzieć, czy wypowiedź Perkza dotrze do Riotu i w ogóle będzie miała jakikolwiek wpływ na dalszy rozwój tego bohatera. Temat  ze słowami zawodnika robi się naprawdę popularny, natomiast patrząc na fakt, że postać została wzmocniona w patchu 11.8 raczej wątpliwe, by deweloperzy mieli takie samo zdanie o Kassadinie, jak Perkz.