w

Kassadin najlepszą kontrą na magów w LoLu, radzi sobie świetnie na praktycznie wszystkich AD środkowych

Riot Games

Kassadin nie ma problemu, aby wygrywać linie na “swoje kontry”.


Zapewne wielu graczy League of Legends zaczynających grę na środkowej alei spotkało się z Kassadinem. Jako poradę, co na niego wziąć, aby wygrać linię, praktycznie zawsze można było usłyszeć o bohaterze AD.

W sezonie 11 nie jest to jednak proste, a Wędrowiec Pustki przegrywa praktycznie tylko na Talona – największą kontrę od lat, a także na Tristanę. Natomiast na resztę championów radzi sobie wyjątkowo dobrze.

Niesamowity przypadek Kassadina

Wydawać się może, że postać, która posiada tarczę absorbującą tylko obrażenia magiczne oraz bardzo niski pancerz w początkowej fazie gry, nie będzie problemem dla tradycyjnych środkowych pod AD. W związku z tym Yasuo, Qiyana, Zed powinni sobie na niego dobrze radzić, ale jest zupełnie inaczej. Jeżeli spojrzymy na statystyki ze strony u.gg zobaczymy tylko garstkę bohaterów, którzy faktycznie mają z nim szansę.

Jak możemy zauważyć, WR powyżej 51% ma tylko Tristana, Talon i Galio, reszta środkowych nie ma już tak łatwo. Szczególnie warto zwrócić uwagę na Irelię i Yasuo, którzy wygrywają mniej niż 45% spotkań z Wędrowcem Pustki. Dodatkowo Kassa od ponad miesiąca znajduje się na szczycie Tier List i osiąga ponad 52,5% ogólnego Win Rate oraz wybierany jest średnio w 7% gier.

Społeczność LoLa twierdzi, że duży wpływ na to ma również przedmiot składowy Klepsydry Zhonyi – Seeker’s Armguard, który daje bohaterowi AP oraz Armor. Komentujący wpis na Reddicie uważają, że taki stan rzeczy nie powinien mieć miejsca i potrzebuje on nerfa.

Riot Games na ten moment nie wypowiedziało się w temacie i nie wiadomo, czy w następnej aktualizacji Kassadin zostanie osłabiony.