w

Kiedyś Riot go zbanował na czas nieokreślony. Kilka lat później LoL zmienił zdjęcie profilowe na jego twarz

Ta historia jest niesamowicie burzliwa, ale pokazuje, że Riot czasami odpuszcza.


Kilka lat temu w LoLu miał miejsce bardzo nietypowy ban. Chodzi tutaj o Tylera1, który został zbanowany na czas nieokreślony. Wiele osób uważa, że był to perm, natomiast blokada nałożona przez deweloperów była czymś nieco innym.

Riot nie zbanował Tylera permanentnie, blokada mogła być zdjęta w każdym momencie, w którym Riot uzna to za stosowne. I tak też się stało, Tyler1 po wielu rozmowach z twórcami LoLa doszedł do porozumienia i powrócił do “żywych”.

Tyler Steinkamp, to znany gracz ADC, który postanowił, że wbije Challengera, czyli najwyższą rangę na 5 rolach. Zaczął od ADC, a następnie mówiąc, że las, to najłatwiejsza rola, dla najgorszych graczy zajął się właśnie nią. Po 1800 meczach ukończył wyzwanie i przeszedł na TOPa, gdzie w czerwcu również wbił Challengera.

Dzisiaj Riot sam zmienia zdjęcie profilowe na Tylera1

Sama zmiana zdjęcia jest związana ze wspinaczką streamera do challengera. Wyzwanie pokazuje w pewien sposób, na której linii najłatwiej osiągnąć tę rangę. Użytkownik Reddita o nicku “stkfig” pokusił się o stworzenie wykresu przedstawiające progres Tylera. Wnioski są bardzo proste:

Najłatwiej challengera było osiągnąć ze środkowej alei. Do tego wystarczyło mniej, niż 700 gier. Nieco trudniej sprawa miała się z dżungli, tam Tyler musiał przegrać około 1800 gier. Najgorzej było na górnej alei. Tyler rozegrał łącznie ponad 2900 meczów, by wspiąć się do challengera.

Tyler poinformował społeczność, że z ostatnią rolą, czyli wsparciem rozpocznie zabawę dopiero w nowym sezonie. Trudno jest mu się dziwić, do końca sezonu już niewiele czasu i być może te kilka miesięcy nie starczy na wbicie challengera od zera, grając tylko supportem.

Streamer poprosił platformę Twitch.tv, na której streamuje oraz Riot o małą nagrodę – chciał, by jego twarz znalazła się na awatarze kategorii LoLa przez jeden dzień.

Dlatego też wczoraj, po wbiciu rangi na MIDzie, oficjalne konto zmieniło swoje zdjęcie profilowe:

Oczywiście streamer skomentował to w klasyczny dla siebie sposób.

Póki co jeden z najbardziej dotkliwych banów, jakie w ogóle kiedykolwiek nałożył Riot należy do Polaka, konkretnie do Nitra, który został “wykluczony z ekosystemu Riotu”.