w

Jest odpowiedzialny za Viego. Rioter pokazuje, że ludzie nie odpuszczają mu nawet w innych grach

Viego sprawił, że kojarzony z nim projektant jest zaczepiany praktycznie wszędzie.


League of Legends to ogromna produkcja, a osoby, które pracują przy grze, są bardzo dobrze rozpoznawalne w środowisku graczy. Niejednokrotnie miały miejsce sytuacje, kiedy Rioter został spotkany przez fanów w jednej ze swoich rozgrywek, a ci w jakiś sposób go zagadywali. Można domyślić się, że kierowane w jego stronę wiadomości mogą przybrać naprawdę skrajny wydźwięk.

Z jednej strony są fani, którzy chcą za coś podziękować czy zaproponować, a z drugiej zdarzają się osoby, które będą wyzywały pracownika, ponieważ zaprojektował on mechanikę, która akurat nie przypadła graczowi do gustu. Jak się okazuje projektanci z LoLa nie są rozpoznawalni wyłącznie w środowisku tego tytułu.

Spotkanie Riotera w Valorancie

Pracownicy studia Riot Games to przede wszystkim ludzie, którzy poza pracą prowadzą swoje codzienne życie. Są oni również graczami, którzy często sięgają po produkcje inne od tych, nad którymi pracują. Ze względu na to, że LoL został wydany przez to samo studio co Valorant, w drugiej z wymienionych gier często można spotkać fanów League.

Riot August przekonał się o tym w jednej ze swoich rozgrywek w Valorancie, kiedy na chacie otrzymał wiadomości dotyczące LoLa. Co zawierały?

Riot August, główny projektant bohaterów w LoLu z pewnością jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobowości w środowisku graczy League of Legends. Jest on odpowiedzialny za wydanie wielu kontrowersyjnych bohaterów, jak na przykład Viego, który został przytoczony przez przeciwnika w rozgrywce w Valorancie.

Wspomniany champion niejednokrotnie sprawił, że Rioter otrzymywał wiadomości, w których fani wyrażali swoje niezadowolenie z dzieła projektanta (Rioter przyznaje, że ten bohater LoLa jest najgorszym, jakiego kiedykolwiek stworzył).

To, co sprawiło, że Viego jest tak znienawidzony wśród graczy LoLa, z pewnością nie zostanie usunięte. Gracze prędzej czy później będą musieli przywyknąć do tego, jak działa postać i pogodzić się z tym, że po prostu trzeba sobie z nią jakoś radzić.