w

Kod spaghetti atakuje LoLa. Neeko jest w stanie zamienić się w wieżę i jej używać

Riot Games

Raczej nikt się nie spodziewał takiego błędu na serwerach LoLa. Neeko, która zamienia się w wieże.


Zapewne każdy gracz League of Legends doskonale wie, że MOBA od Riotu nie jest wolna od błędów. Czasami pojawiają się bugi mające mniejszy lub większy wpływ na rozgrywkę. Teraz w przedsezonie 2023 stało się coś, czego raczej nikt się nie spodziewał.

Neeko, zamiast zamieniać się w postacie z jej drużyny, jest w stanie objąć za cel wieżę. Jednak wygląd to nie wszystko. Okazuje się, że jest w stanie jej używać, a przeciwni gracze w ułamek sekundy znikają z mapy. Podobnie jak ich turrety.

Spaghetti zaatakowało Neeko

Kameleonka z LoLa ma ciekawą pasywkę, która pozwala jej na przejmowanie skóry swoich sojuszników jako efekt wizualny. Działanie maski znika od razu, kiedy zdecyduje się użyć umiejętności lub zostanie zaatakowana:

  • Neeko może się zakamuflować, by wyglądać jak jeden z sojuszniczych bohaterów. Otrzymanie bezpośrednich obrażeń od bohaterów lub rzucenie zaklęcia zadającego obrażenia spowoduje zniknięcie kamuflażu.

W przedsezonie 2023 działa to nieco inaczej. Przez błąd, nie pierwszy zresztą w przedsezonie, może zamieniać się w wieże. Filmów z tego zdarzenia jest wiele i szybko stają się viralem w mediach społecznościowych. Trudno się temu dziwić, skoro zamienia się ona w potężną strukturę broniącą i zdejmuje swoich przeciwników, jak tylko podejdą w zasięg ataku.

Tutaj bezpośrednie zderzenie prawdziwej wieży z tą od Neeko:

To nie wszystko. Jakby tego było mało, Neeko może zamienić się również w Nexus. Wtedy wygląda to w ten sposób:

Riot August jakiś czas temu potwierdził, że bohaterka czeka obecnie na mały rework. Społeczność ma nadzieję, że nie jest to zapowiadana zmiana, a błąd szybko zostanie naprawiony. Warto tutaj dodać, że lepiej nie używać bugów w grach normalnych lub na rankedach, ponieważ grozi za to nawet permanentna blokada konta.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends