w

Gracze League of Legends uważają, że system niesłusznie rozdaje bany. Jak działa nowe rozwiązanie Riotu?

Nowy system Riotu zbyt pochopnie karze graczy? Na jakiej zasadzie wyłapywane są toksyczne zachowania?


League of Legends jest grą, która od naprawdę dawna kojarzyła się z niezbyt przyjemną społecznością – toksyczne zachowania były jedną z wizytówek LoLa mimo działań twórców, które starały się je zwalczać.

W ostatnim czasie do gry trafił kolejny system, który miał na celu wpłynąć na to, co pojawia się na czacie gry. Jego zadaniem jest automatyczne wyłapywanie toksycznych zachowań oraz adekwatne karanie graczy. Wielu z nich uważa jednak, że system zbyt pochopnie rozdaje blokady, pokazując swoje przypadki.

Czy Riot niesłusznie banuje graczy?

Łącznie z innymi twórcami gier komputerowych Riot postanowił zredukować toksyczność w społeczności gry online. Firma podzieliła się planami współpracy z Ubisoftem względem pracy nad projektem nazwanym „Zero Harm in Comms”.

Inicjatywa ma na celu rozwój międzybranżowej bazy danych, która uczy narzędzia AI do „wykrywania i unikania destrukcyjnych zachowań”. W międzyczasie Riot kontynuuje wyposażanie League of Legends w swoje narzędzia antytoksyczne.

W ostatnim spisie aktualizacji Riot wspomniał o wprowadzeniu do gry systemu, który automatycznie będzie wykrywał słowa, które powszechnie mogą zostać uznane za toksyczne.

Długo wyczekiwana aktualizacja systemu weryfikacji tekstu w League of Legends, o której mówiliśmy na początku roku, zostanie wprowadzona w tym patchu! Już od dawna rozpoznajemy niewłaściwe zachowanie na czacie, ale nie byliśmy w stanie dokładnie namierzyć tego typu wiadomości, gdyż trudno jest oddzielić takie wiadomości od tych z dobrymi intencjami, w szczególności wiadomości, które nie naruszają zasad w rażącym stopniu. Nasze nowe systemy są w stanie lepiej zidentyfikować takie drobne różnice pomiędzy rażącymi wiadomościami i tymi niewłaściwymi w mniejszym stopniu (lecz wciąż niewłaściwymi).

Dzięki aktualizacji spodziewamy się wykrywać 20x więcej niewłaściwych zachowań na czacie. W związku ze sporym wzrostem wykrywalności i surowości kar będziemy bacznie obserwować nowe systemy, by mieć pewność, że są dokładne.

Twórcy poinformowali, że system będzie wyszukiwał niechciane słowa i karał graczy, niezależnie od kontekstu, w którym wypowiedziane zostały wybrane kwestie. Jeden z Rioterów poinformował, że nakładane kary mają pełnić formę ostrzeżeń, które mają zniechęcić graczy do wykazywania dalszych toksycznych zachowań.

System kar został niedawno zaktualizowany, aby wyłapywać i karać za wulgaryzmy i profanację. Wyłapywane frazy są karane niezależnie od tego, czy były użyte w neutralnym lub nawet samozwańczym kontekście.

Jest to zamierzone i kara ma działać jako ostrzeżenie dla Ciebie, abyś od teraz bardziej uważał na to, jak się zachowujesz. Ostrzeżenie nie może być kwestionowane – jesteśmy tu tylko po to, by je wyjaśnić, a nie usunąć.

W sieci zaczęły pojawiać się liczne wpisy, w których gracze pokazują przykłady tego, jak, ich zdaniem niesłusznie, zostali ukarani. Mowa o używaniu wulgaryzmów bądź powszechnie uważanych za nieprzyzwoite słów w kwestiach ironicznych lub żartobliwych, które w założeniach nie miały nikomu ubliżać bądź szkodzić.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends