w

Kolejny dowód na to, że nowe skórki w LoLu – Star Guardian są niesamowicie dopracowane

Twórcy pokazują, jak wyglądała praca nad efektami dźwiękowymi skinów Czarodziejek Gwiazd.


W tym roku seria Czarodziejek Gwiazd powraca w wielkim stylu. Twórcy chcą rozbudować uniwersum o wiele dodatkowych bohaterów, nowych złoczyńców i kolejne fabularne wątki.

Event odbędzie się nie tylko w League of Legends, ale również w innych grach Riotu – Wild Rift czy Legends of Runeterra.

Jak już było wspomniane wcześniej, do uniwersum dołączą nie tylko kolejne czarodziejki, ale również czarne charaktery – Star Nemesis Fiddlesticks i Morgana.

Riot chciał jak najlepiej przedstawić poszczególnych championów i według niektórych bardzo przyłożył się do najnowszych skinów. Oczywiście nie obyło się bez wpadek (na przykład: Dlaczego zdaniem graczy ta nowa skórka to jeden z najgorszych skinów w League of Legends?), ale pomijając nieudane projekty, fani docenili nowe pomysły, takie jak choćby przedstawienie Fiddlesticksa.

SFX skórek Star Nemesis

Seria Star Guardian kojarzy się z motywami muzycznymi poszczególnych bohaterek – pierwsza drużyna miała swoją własną muzykę i cinematic – Burning Bright. Podobnie było z kolejną grupą oraz pierwszymi mrocznymi skórkami serii wydanymi 3 lata temu. Tym razem nie było inaczej – twórcy również przygotowali tematyczną muzykę, która jak się okazuje, została dostosowana również do skinów Star Nemesis.

Riot przyznał, że wzorował się na popularnych anime z gatunku magical girls – Sailor Moon czy Puella Magi Madoka Magica. W tych tytułach odpowiednie motywy muzyczne również dobrze oddawały poszczególnych bohaterów – w tym czarne charaktery i walkę z wrogiem.

Rioter Emman DaBomb zaznaczył, że przy pracy nad SFX skinów Star Nemesis twórcy starali się oddać ich mroczniejszy charakter.

Emman uznał w jednym ze swoich tweetów, że skórki Morgany i Fiddlesticka otrzymały od Riotu naprawdę sporo miłości, szczególnie jeśli chodzi o ich efekty dźwiękowe. Rioter przyznał również, że przerabianie pozytywnego motywu Star Guardian na jego złowrogi odpowiednik, było sporym wyzwaniem.

Trzeba przyznać, że dźwięki skórek Star Nemesis brzmią naprawdę klimatycznie. Wielu fanów serii doceniło to, że Riot zwrócił uwagę na ten aspekt dodatków kosmetycznych.