w

Kolejny dowód na to, że Zeri potrafi być niesamowicie irytująca. Widowiskowy pościg na Summoner’s Rift

Jeden z graczy nie docenił Zeri i postanowił gonić ją przez pół mapy.


Zeri to jedna z najnowszych bohaterek League of Legends. Na Summoner’s Rift pojawiła się 20 stycznia 2022 roku, czyli niecałe 2 miesiące temu. Od samego początku było widać, że będzie to postać dość irytująca. Przez jej mobilność jest nie tylko trudna do złapania, ale również stanowi ogromne zagrożenie.

W sieci pojawiły się różne filmiki, na których widać, jak Zeri samodzielnie ogrywa drużynę przeciwną (np. Zeri po raz kolejny pokazuje, do czego jest zdolna. Nowa bohaterka LoLa powaliła wszystkich przeciwników solo). Wiele osób wciąż nie docenia mobilności tej postaci i wierzy w to, że uda się ją dogonić. Niestety szybko okazuje się, że nie tylko nie dają rady, ale w czasie pościgu tracą większość swojego zdrowia.

O tym, że nie warto lekceważyć Zeri, przekonał się jeden z graczy LoLa. Pościg był naprawdę spektakularny.

Riven i jej pościg za Zeri

Użytkownik o nicku YariLeo wrzucił do sieci filmik, na którym widać ciekawą akcję na Summoner’s Rift. Klip zaczyna się od walki na rzece, podczas której Zeri z czerwonej drużyny używa swojej superumiejętności i od tego czasu cały czas zwiększa swoją prędkość. Gdy zdrowie postaci spada, Riven i Vayne z przeciwnej drużyny postanawiają ją gonić. Zapominają jednak, że bohaterka jest niesamowicie mobilna.

Zeri ucieka w głąb wrogiej jungli. Podczas biegu cały czas obija goniącą ją Riven (Vayne w pewnym momencie zdała sobie sprawę, że gonitwa nie ma sensu). Pościg przenosi się na dolną aleję, na której wciąż stoją dwie wrogie wieże. To jednak nie zatrzymuje superszybciej postaci, która cały czas trzyma Riven na dystans.

Na bocie w walce pomaga sojuszniczy Zed, który podpala Riven. To był moment, w którym gracz, który nią kierował, zapewne uświadomił sobie, że zwyczajnie dał się ograć i pościg za Zeri był błędem.

Oczywiście nie jest to pierwszy film tego typu. W internecie pojawiło się co najmniej kilka nagrań, na których widać pościg za Zeri mającą niewiele zdrowia. Praktycznie zawsze takie wyścigi kończą się śmiercią goniącego. Mimo to gracze wciąż nie odpuszczają i wierzą, że mają szanse.