w

„Koszmarne” warunki w jakich żyło DAMWON Gaming, drużyna walczącą o mistrzostwo świata w LoLu

Warunki życia graczy DAMWON Gaming, finalistów Worlds 2020.


Od kilku godzin w internecie znajdziemy zdjęcia pokojów zawodników jednych z najlepszych drużyn w League of Legends na świecie. Piętrowe łóżka, spanie na podłodze w ciasnych pomieszczeniach czy niewygodne materace z pewnością nie były dla drużyny najmilszymi okolicznościami.

Teraz wiemy, że dawny akademik jest remontowany, a profesjonaliści śpią w niewyobrażalnie lepszych warunkach.

Pokoje DAMWON Gaming

Najlepsza koreańska drużyna, która już w tę sobotę zmierzy się z najlepszą chińską drużyną, nie miała łatwego startu. Jak możemy wyczytać, DAMWON zaczynało od kafejki internetowej (PC Bang). Zawodnicy spali w jednym pomieszczeniu na dwóch piętrowych łóżkach, a DWG Nuguri na materacu położonym na podłodze.

ZOBACZ – Czy rework Shyvany z League of Legends będzie miał miejsce? Co Riot myśli o bohaterce?

Teraz, jak możemy zauważyć na oficjalnym profilu DAMWON Gaming na Facebooku, obiekt ma być przebudowywany i ulepszany. Raczej nie są to jednak pokoje ze zdjęcia, albowiem jak podają komentujący, jakiś czas temu sponsorzy zaczęli doceniać zawodników.

Jeden z użytkowników postanowił wypowiedzieć się na temat koreańskich standardów:

Ten rodzaj konfiguracji jest bardzo powszechny w koreańskich zespołach. Tak było między innymi w Brood War i niewiele się zmieniło w LoL-u. Ogromne zespoły po ponad 15 graczy, stłoczone w małych pokojach. To połączenie niewiarygodnie drogich nieruchomości w Korei z niechęcią zespołów do wydawania dużych pieniędzy. Wielu z nich było na niewolniczych umowach płacowych i dosłownie dostawali jedzenie i łóżko jako zapłatę. Fakt, że pozwoliło im to ćwiczyć z drużynami i potencjalnie grać w Teamleague i miało być to przywilejem / zaszczytem.

Patrząc na streamy przeróżnych prosów ciężko jest uwierzyć, że żyli i spędzali większość swojego czasu w takich warunkach. Nie trzeba jednak szukać podobnego traktowania graczy na innym kontynencie. Kilka miesięcy temu internet obiegła informacja o polakach, którzy grali 18 godzin dziennie na krzesłach ogrodowych.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends