w

Która postać LoLa była najczęściej banowana podczas tegorocznych mistrzostw świata?

Reklama

Najczęściej banowani bohaterowie podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Worlds.

Reklama


Po zakończeniu rozgrywek mistrzostw gracze, którzy brali w nich udział, mają w końcu okazję nieco odpocząć i opuścić emocje, które trzymały ich w napięciu przez kilka ostatnich miesięcy przygotowań do meczów i całego wydarzenia.

Zakończenie Worldsów pozwala również na podsumowanie statystyk, a w tym i przyjrzenie się bohaterom, którzy podczas rozgrywek byli najczęściej banowani przez profesjonalistów. Kto znalazł się na podium listy?

Kto poza Lucianem trafił na podium?

Lucian otwiera podium z pierwszego miejsca jako najczęściej banowany bohater podczas mistrzostw w 2020 roku. Dzięki możliwości zagrania nim na większości linii idealnie wstrzelił się w metę na każdej alei. Można było grać nim na topie czy bocie, choć rezultaty nie były jakkolwiek blisko jego najlepszej pozycji, którą okazała się środkowa aleja, zwłaszcza po niebieskiej stronie mapy.

Dzięki statystykom udostępnionym przez stronę Oracle’s Elixir można określić dokładny procent gier, w których został zbanowany – wynosi on 78,9%.

ZOBACZ – Ilu graczy LoLa zgarnie nagrody dzięki perfekcyjnemu Pick’em po finałach Worlds 2020?

Mimo że bohater odniósł sukces głównie na midzie, brał udział na dolnej alei przez jeden mecz. Perkz, strzelec zespołu G2, wybrał Luciana przeciwko ostatecznym zwycięzcom mistrzostw – DAMWON Gaming w fazie półfinałów. Spotkanie zakończyło się dla G2 porażką, co ostatecznie przekreśliło ich szanse na trafienie do finałów.

Kolejnymi najczęściej banowanymi postaciami podczas tegorocznych Worldsów okazali się być Nidalee i Twisted Fate. Championi zostali wyeliminowani z rozgrywki odpowiednio w 63,2 i 60,5% gier. Twisted Fate odniósł sukces głównie za sprawą swojego ultimate’u oraz żółtej karty, pozwalającej na natychmiastowe ogłuszenie wybranego za cel przeciwnika.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends