w

Która postać z LoLa ma silniejszą umiejętność specjalną, niż Smite? Czym najlepiej kraść barona i smoka?

Reklama

Postać, której superumiejętność jest lepsza od smite.

Reklama

Smite jest potężnym Czarem Przywoływacza, który może odmienić losy gry. Samo likwidowanie Barona Nashora lub smoka bez niego jest ryzykownym pomysłem.

W League of Legends istnieją umiejętności pozwalające na zadanie jeszcze większych obrażeń i tym samym łatwą kradzież ważnych buffów. Czyja superumiejętność jest taka silna?

Rakieta lepsza od smite

Jinx jest jedną z postaci, której ultimate bazuje na ilości utraconego HP celu. Działa to nie tylko na przeciwnych bohaterów, ale również na smoki oraz Barona Nashora. Jak można wyczytać w opisie jej superumiejętności:

Jinx wystrzeliwuje superrakietę. Zadawane przez nią obrażenia zwiększają się w trakcie lotu. Rakieta wybuchnie po zderzeniu z wrogim bohaterem, zadając obrażenia, zależne od brakującego zdrowia jemu i pobliskim przeciwnikom.

Użytkownik Reddita o pseudonimie MaskedMistake postanowił obliczyć, ile maksymalnie i na jakim poziomie zada ona DMG Baronowi. Tak wygląda zaprezentowana przez niego tabela:

Reklama

„Są to wartości, przy których Jinx może „smitować” Barona Nashora, polegając wyłącznie na podstawowych obrażeniach, bez penetracji zbroi, lethality i dodatkowych AD. Oznacza to, że w rzeczywistości zada ich o kilkaset więcej.”

Chociaż, tak jak wspomniał autor, są to tylko bazowe obrażenia, pokazują ogromną przewagę nad smitem. Praktycznie zawsze przekraczają 1000 i przy dobrym użyciu, leśnik nie będzie miał szans na dobicie wywalczonego buffa.

Jeżeli spojrzymy natomiast na smoka (nie licząc Eldera), DMG może być jeszcze większy, albowiem pomimo mniejszej ilości zdrowia, posiada on tylko 21 pancerza (41 Smok Górski).

W praktyce kradzież smoka z ultimate Jinx nie jest wcale najłatwiejszym zadaniem i gracz musi dobrze wymierzyć rakietę, która uderzy w odpowiednim momencie, ufając zazwyczaj tylko własnemu przeczuciu. W teorii jednak same liczby wyglądają naprawdę obiecująco i pokazują, jak niebezpieczna jest ta postać w przeciwnej drużynie, kiedy postanowimy zaatakować smoka.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends