w

Najlepiej zbalansowani bohaterowie LoLa, którzy nie byli zmieniani od kilku lat

Kilka faktów na temat postaci z League of Legends.


Jako że już niedługo do gry trafi nowa dżunglerka Lillia, z tej okazji pora na kilka ciekawostek o pozostałych championach znajdujących się w grze. Kto został wydany jako pierwszy? Które postacie mają najwięcej, a które najmniej skórek? Ulubiony miesiąc Riotu względem wydawania nowych bohaterów.

Który miesiąc jest najpopularniejszy?

Wydawać by się mogło, że deweloper niespecjalnie celuje w poszczególnie miesiące, ale jest kilka, które szczególnie się wyróżniają. Prowadzący stronę gosu.ai postanowili zrobić grafikę podsumowującą każdy z 12 miesięcy i okazało się, że styczeń i luty mocno odbiegają od normy.

W zaczynającym rok styczniu mogliśmy ujrzeć premierę tylko 7 postaci, co jest najmniejszą liczbą, porównując do reszty. Za to miesiąc później w lutym wydania doczekało się ich aż 27.

Wynika to z premiery gry w lutym 2009 roku, gdzie na start ukazało się 17 bohaterów.

Najstarsi i najmłodsi w grze

W League of Legends bardzo często poruszany jest temat najnowszych championów, ale zazwyczaj nikt nie interesuje się weteranami. Kim była pierwsza piątka dodana do gry po podstawowej siedemnastce?

Warto jest wymienić również tych wydanych ostatnio, o których wszyscy pamiętają.

Najlepiej zbalansowani

Co dwa tygodnie do League trafia aktualizacja zmieniająca zazwyczaj od kilku do nawet kilkunastu postaci. Ma ona za zadanie poprawić rozgrywkę i jej balans. Czasami ktoś okazuje się zbyt mocny, więc potrzebuje większego lub mniejszego osłabienia, a w innym przypadku należy kogoś wzmocnić, bo jest niegrywalny i nie radzi sobie z metą. Istnieją natomiast takie jednostki, które od dłuższego czasu nie wymagają interwencji pracowników i mimo wszystko wciąż cieszą się popularnością.

Na pierwszy miejscu na podium staje Vladimir, dostając ostatnie poprawki w patchu 8.13, który miał miejsce prawie dwa lata temu 27 czerwca 2018 roku, czyli w sezonie 8.

Najwięcej i najmniej skórek

Jest kilku bohaterów, którzy mają dużą ilość skinów. Zazwyczaj w grze są już od kilku lat i posiadają wielu sympatyków. Inni natomiast muszą czekać na nie zdecydowanie dłużej, a gracze ich mainujący nie mają zbyt dużego wyboru. O kim mowa?

Oczywiście porównywanie Ezreala (16 marzec 2010) i Lux (19 październik 2010) z Settem (14 styczeń 2010) lub Apheliosem (11 grudzień 2019) nie ma sensu, patrząc na staż w League of Legends, ale sytuacja, w której będący z nami prawie trzy lata, popularny Ornn ma jedną skórkę, może być niepokojąca. Jak jednak zapowiedział Riot, otrzyma on w tym roku skina.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends