w

Kwestia, która podzieliła graczy LoLa. Czy powinny zostać dodane legendarne ulepszenia dla butów

Jak mogłyby wyglądać ulepszone buty w League of Legends? Padła propozycja od społeczności.


Aktualizacja 10.23 sporo namieszała w przedmiotach League of Legends. Część z nich została kompletnie zmieniona, a część usunięta. Pojawiło się również bardzo dużo całkiem nowych itemów oraz ich podział na klasy, a w tym mityczny tier, który sprawia, że każdy zbudowany legendarny przedmiot jest jeszcze silniejszy.

Jeden z elementów, który jest podstawą prawie każdego skończonego buildu nie jest legendarnym, przez co gracze tracą cenne statystyki. Mowa tu o butach, które kupuje praktycznie każdy bohater poza Cassiopeią. Mimo tego, że są skończonym przedmiotem, nie kwalifikują się do wspomnianego tieru. Jakie rozwiązania proponuje jeden z graczy?

Legendarne buty w LoLu?

Na ten moment przy skończonym buildzie można otrzymać maksymalnie 4 bonusy od legendarnych przedmiotów. Buty tracą na wartości pod sam koniec meczu i niekiedy są sprzedawane, co skutkuje utratą kluczowej prędkości poruszania się.

Jeden z użytkowników o nicku XenariaV podzielił się swoimi pomysłami, które mogłyby rozwiązać opisany powyżej problem. Pierwszym z nich jest dodanie trzeciego tieru butów, który byłby legendarny oraz dawałby posiadaczowi dodatkowe statystyki. Jak prezentuje się stworzona przez niego lista?

ZOBACZ – Jankos tak chciał zamotać, że sam się zagapił “Nie powinienem grać w Ligę, a przejść na emeryturę”

Ulepszone buty wymagają do ich zbudowania przedmiotu wartego około 800-1000 złota, a po ukończeniu dają graczowi dodatkowe statystyki rozpisane po prawej stronie grafiki.

Kolejnym pomysłem jest przywrócenie enchantów, które buty posiadały aż do aktualizacji 6.9. Tym razem, według pomysłu gracza, przybrałyby one nieco inną formę i dawały wybraną przez niego statystykę.

Zamiast przywracać stare enchantmenty butów, te bazowałyby na tych przeznaczonych dla junglerów i dawałyby wyłącznie statystyki. Dowolna para butów może być połączona z dowolnym zaklęciem.

Wszystkie z nich kosztują tyle samo i wzmacniają pojedynczą statystykę posiadacza (do wyboru są: prędkość ataku, AD, AP, HP).

Problemem mogłoby okazać się ulepszenie butów we wczesnych fazach gry tuż po zakupie mitycznego przedmiotu, co ostatecznie byłoby na tyle silnym połączeniem, że stałoby się normą. Propozycją na uniknięcie takiej sytuacji jest uniemożliwienie zakupu zaklęcia lub ulepszenia przed 15 lub 20 minutą.

Rozwiązania być może nie są idealne, jednak tworzą ogólny zarys tego, co mogłoby znaleźć się w grze. Czy ulepszenia butów mogłyby trafić do gry? Trudno na ten moment odpowiedzieć na to pytanie. Twórcy mają ręce pełne roboty związaną z balansem bohaterów i przedmiotów i raczej nieprędko postanowią wprowadzić do LoLa coś tak kluczowego. Natomiast jest to zdaniem społeczności bardzo dobry pomysł, o który deweloperzy mogliby się w przyszłości pokusić.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends