w

Ławka rezerwowych na clashu w LoLu? Pomysł od graczy, który mógłby się sprawdzić

Riot Games

Społeczność League of Legends znów zaskakuje i prezentuje ciekawy pomysł na ulepszenie Clasha.


Oficjalne turnieje online organizowane w kliencie LoLa są z nami już od ponad dwóch lat. Chociaż na początku zmagały się z poważnymi problemami technicznymi i serwery nie wytrzymywały, teraz odbywają się regularnie co kilka tygodni, zazwyczaj bez większych komplikacji.

Clashe cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem graczy z niskich, jak i wysokich dywizji. Czasami jednak ciężko jest znaleźć chętnych lub niektórzy mogą zagrać dwie z trzech gier, dlatego jeden z użytkowników Reddita przedstawił ciekawą solucję tego problemu.

Ławka rezerwowych na Clashu

Do rozpoczęcia gry na Clashu potrzebujemy drużyny. Musi składać się ona z 5 zawodników, którzy wykupią bilet i zatwierdzą gotowość o wyznaczonej godzinie. Czasami zdarzyć się może jednak, że komuś nagle zepsuje się internet lub wypadnie jakaś ważna sprawa. W takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy do znalezienia zastępstwa na kolejne mecze, a o to często bywa naprawdę ciężko.

ZOBACZ – Skórka Star Guardian Ahri doczekała się poprawek. Co dokładnie zmienił Riot?

W związku z tym użytkownik Reddita o pseudonimie yasumasa wpadł na genialny według wielu pomysł, aby utworzyć „ławkę rezerwowych”. Jeden lub dwóch graczy znajdowałoby się w drużynie i czekało w gotowości. W razie problemów szybko mogliby zająć zwolnione miejsce. Pomysłodawca dodaje jeszcze, że przyznawane byłyby im również nagrody, nawet jeżeli nie rozegraliby żadnego meczu, a to wiązałoby się już z samym zakupem biletu.

Pojawiają się pytania o wyznaczanie tieru drużyny i co z rezerwowymi. Rozwiązanie wydaje się jednak proste i poziom obliczany by był na podstawie 5 najlepszych zawodników. Oznacza to, że drużyna tieru 4 po dołączeniu kogoś z tieru 1 musiałaby grać na nieco wyższym poziomie, nawet jeżeli tier 1 siedziałby na ławce.

Chociaż całość wygląda dobrze i zbiera dużo pozytywnych głosów, istnieją bardzo małe szanse, że pojawi się to w najbliższych miesiącach.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends