w

League of Legends: Czy przepustki zostaną poprawione? Stanowisko Riotu w tym temacie

Czy Riot wysłucha próśb graczy dotyczących przepustek? Najnowsze stanowisko twórców.


W ostatnim czasie dookoła tematu przepustek w League of Legends jest naprawdę głośno. Gracze w wielu miejscach niejednokrotnie protestowali i wychodzi na to, że upragnione zmiany mogą znaleźć się w kolejnych przepustkach. Poniżej znajduje się pełne stanowisko Riotu w tym temacie.

Riot na temat przepustek

Po wielu próbach dobicia się do Riotu ten wystosował swoje stanowisko w tym temacie.

Najpierw przyjrzyjmy się uciążliwości korzystania z przepustki. Wykres poniżej pokazuje średnią dzienną liczbę gier na Summoner’s Rift, którą trzeba było rozegrać podczas wydarzenia, aby zdobyć prestiżową skórkę wydarzenia, oraz zmianę tego parametru na przestrzeni czasu. Dane obejmują wydarzenia od Akademii Bojowej w zeszłym roku do naszych prognoz dla kolejnego wydarzenia, które pojawi się po wydarzeniu Galaktyki. Galaktyki są reprezentowane przez dwa oddzielne słupki przedstawiające dane początkowe oraz dane uzyskane po zwiększeniu liczby tokenów. Mniej więcej w czasie zeszłorocznych Mistrzostw zdaliśmy sobie sprawę, że system przepustek/skórek prestiżowych wydarzeń jest znacznie bardziej wymagający, niż byśmy chcieli. Dlatego stopniowo redukowaliśmy jego uciążliwość, zarówno zwiększając ogólną dostępność nagród, jak i wiążąc nagrody z misjami, zamiast z bezwzględną liczbą rozegranych gier.

ZOBACZ – Riot przypadkowo ujawnił tytuły swoich nadchodzących gier? Czego się po nich spodziewać?

W kolejnym wydarzeniu tak jak poprzednio dodamy więcej tokenów do cotygodniowych misji, jak pokazuje słupek „May 2020” na wykresie, aby osiągnąć poziom podobny do zeszłorocznych wydarzeń Mistrzostwa i Noc i Brzask.

Uważamy, że w przyszłości nagrody wydarzenia, zarówno darmowe, jak i te w wersji premium, można jeszcze bardziej ulepszyć. Pracujemy nad wprowadzeniem systemu śledzenia, takiego jaki występuje w TFT i wielu innych grach, dzięki któremu graczom znacznie łatwiej byłoby sprawdzać dostępność nagród, śledzić własne postępy, planować wpływ poszczególnych misji, znajdować darmowe nagrody itd. Chcemy też zapewnić graczom większą możliwość wyboru konkretnych nagród, ponieważ uważamy, że jest to jeden z wartościowych aspektów obecnego systemu.

Nie wiadomo jednak, kiedy Riot planuje wprowadzać zmiany zapowiedziane na przyszłość. Prace są dopiero we wczesnych fazach rozwoju i twórcy nie są w stanie przewidzieć żadnej konkretnej daty poza określeniem się, że nadejdą one jeszcze w tym roku.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends