w

League of Legends i LEGO. Dlaczego gracze wierzą, że byłaby to świetna współpraca?

Dlaczego jeszcze nie rozpoczęto współpracy pomiędzy LoLem i LEGO?


Duńskiej firmy znanej ze swoich klocków tak naprawdę nie trzeba przedstawiać nikomu. LEGO przez ostatnie dziesiątki lat stawały się coraz sławniejsze, by dziś przejść jeszcze dalej – nie są to już zwykłe zabawki, ale ciekawe elementy kolekcjonerskie czy materiały do zaprezentowania swojej kreatywności. Jak wiadomo, LEGO nie bawią się już tylko dzieci. Klocki weszły też w świat gier, a serie łączące zabawkowy świat i np. kultowe filmy są lubiane przez graczy na całym świecie.

Skoro na półkach sklepowych znajdują się zestawy LEGO Jurassic Park​, Minecraft czy Star Wars, to dlaczego wciąż nie ma obszernych edycji związanych z League of Legends?

Runeterra w świecie klocków

Społeczność League of Legends jest naprawdę zdziwiona, że wciąż nie można kupić rozbudowanych zestawów LEGO przedstawiających różne miejsca ze świata Runeterry. W internecie można znaleźć wiele opinii tego typu:

W Runeterze jest tak wiele niesamowitych miejsc, które można odwzorować z klocków LEGO i tak wiele bohaterów, których można przekształcić w naprawdę fajne minifigurki. Świat LoLa jest też na tyle obszerny, że zestawy mogą spodobać się także dzieciom, które nie mają pojęcia, czym jest Liga.

​​Niektórzy gracze posunęli się ze swoimi pomysłami dużo dalej. Minifigurki to jedno, ale wielkie modele Rek’Sai, Cho’Gatha czy Aurelion Sola byłyby świetnym elementem kolekcji niejednego maina tych bohaterów. Zaraz obok tego typu championów można byłoby postawić figurkę Barona Nashora czy smoków z Summoner’s Rift.

ZOBACZ – Patch 10.17 w LoLu. Kto dostanie nerfy, a kto buffy? Wcześniejszy opis zmian

Jak mogłyby wyglądać tego typu zestawy? Tutaj przychodzi kolejna grupa kreatywnych graczy LoLa, którzy przez lata wymyślali swoje projekty związane z LEGO. Wśród nich znaleźć można praktycznie wszystko – modele poszczególnych championów (często przez reworkiem, co pokazuje, że masa pomysłów powstała już wiele lat temu), stworów, fragmentów mapy i wiele więcej.

Dobrym przykładem może być projekt autorstwa Addama, który pojawił się w sieci w marcu 2012. Przez kolejne miesiące pomysł zbierał dziesiątki pozytywnych komentarzy oraz tysiące wspierających.

Inny projekt zaprezentował Brick Acklay.

Przykładów jest tak naprawdę dużo więcej i szperając w internecie, można znaleźć pomysły na przedstawienie większości bohaterów.

To, że graczom League of Legends brakuje gadżetów związanych z LEGO, pokazują także niektóre posty na Reddicie, gdzie niektóre osoby postanowiły zaprojektować własne figurki championów z gry od Riot Games, np. Jak wyglądają bohaterowie League of Legends zrobieni z klocków Lego?.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends