w

LEC zupełnie odwołane przez koronawirusa. Jest podejrzenie zarażenia wśród pracowników

Koronawirus zebrał swoje żniwa również w esporcie. Rozgrywki LEC zostają zawieszone do odwołania.


Koronawirus na tyle mocno zagraża bezpieczeństwu, że Riot nie chce ryzykować nawet wpuszczając tylko drużyny i obsługę do studia. W związku z tym na oficjalnym profilu Twitter pojawiła się informacja o kompletnym zawieszeniu LEC do odwołania.

To pierwsza tak mocna decyzja, jeżeli chodzi o świat esportu. Do tej pory była mowa jedynie o odcięciu od rozgrywek widowni.

LEC odwołane

Riot uruchomił transmisję z LEC, by przekierować ludzi na oficjalny profil Twitter. Tam pojawiła się informacja o odwołaniu rozgrywek, aż do momentu opanowania sytuacji z koronawirusem.

https://twitter.com/LEC/status/1238502113061343233

Na ten moment Riot informuje, że nie ma żadnej, nawet ewentualnej daty wznowienia rozgrywek. Obecnie wyniki badań i testów nie wykazały żadnego pozytywnego potwierdzenia zarażenia koronawirusem zawodników, czy obsługi LEC.

Natomiast jedna osoba jest poddana kwarantannie w związku z podejrzeniem zarażenia się. To prawdopodobnie to było główną przyczyną zupełnego wstrzymania rozgrywek. Odpowiedzialny i bardzo mocny ruch ze strony Riotu, który nie chce nikogo narażać.

Ta decyzja może mieć przełożenie także na inne gry i rozgrywki. Scena być może pójdzie w tym kierunku, widząc posunięcie Riotu.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends