w

Lepiej, żeby wiedział o tym każdy gracz LoLa. Brak tej informacji może być dla Was krępujący

Są w LoLu takie rzeczy, które po prostu dobrze jest wiedzieć. Nawet, gdy nie dotyczą one stricte rozgrywki, czyli przykładowo nowych buildów etc.


Jest w LoLu kilka mniejszych i większych “rzeczy”, które warto wiedzieć. Nie zawsze dotyczy to buildów, czy tajnych taktyk. Teraz w społeczności wiele mówi się o tym, by lepiej uważać z czatem głosowym.

Dlaczego? Okazuje się i zostało to przetestowane, że czat głosowy wcale nie jest rozłączany od razu, gdy wyjdziecie z klienta. Nadal przez jakiś czas słychać to, co mówicie.

Warto o tym pamiętać

Jeżeli używacie czatu głosowego, to po wyłączeniu klienta Riotu warto chwilę poczekać, zanim odezwiecie się do mamy, do swojej drugiej połówki, czy ogólnie powiecie coś dziwnego. Nadal bowiem czat działa i to mimo tego, że w teorii klient jest zamknięty.

Zazwyczaj czat głosowy jest rozłączany gdzieś od 5 do 10 sekund po tym, jak zamkniecie klienta. Dziwne? Tak, ale warto o tym pamiętać. Można sobie dzięki temu oszczędzić dziwnych sytuacji.

Dlaczego tak się dzieje? Czat głosowy ma zupełnie inny proces, niż klient. Oznacza to tyle, że mija chwila, zanim czat “dowie się”, że ogólnie klient LoLa został zamknięty. Gracze w teorii o tym wiedzą, ale często się o tym zapomina.